-12C
-13C
-12C
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPolki wygrały w wyścigu tandemów na paraolimpiadzie w Rio. Niedowidzącej zawodniczce pomagała bydgoszczanka
wypadek_rower
18.09.2016 | 13:52

Pilotem pomagającym niedowidzącej zawodniczce była pochodząca z Bydgoszczy Aleksandra Tecław.

Na zdjęciu:

Dziewiąty złoty krążek trafił w ręce biało-czerwonych podczas igrzysk paraolimpijskich w Rio. Do zdobycia go przyczyniła się bydgoszczanka, Aleksandra Tecław.

Kobieta wystąpiła na igrzyskach w roli pilotki pomagającej niedowidzącej Iwonie Podkościelnej z Lublina. Zawodniczki wspólnie wzięły udział w wyścigu ze startu wspólnego tandemów w kategorii B. Przejechały 69 kilometrów w czasie 1:58:02. Drugie miejsce zajął zespół z Irlandii, który był wolniejszy o 59 sekund.

Inne Polki, Anna Duzikowska z Natalią Morytko zakończyły rywalizację na trzynastym miejscu.