Bydgoszcz
8C
Niebo głównie zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H 8 • L 8
2C
Pt
-1C
Sob
3C
Nd
5C
Pon
1C
Wt
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPółmaratończycy na start!
bydgoszcz na start
20.10.2016 | 15:39

Półmaratończycy na start!

Ponad półtora tysiąca uczestników zgromadzi tegoroczna edycja Półmaratonu Bydgoskiego.

Na zdjęciu: fragment plakatu promującego wydarzenie.

Fot. mat. prasowe

Ponad półtora tysiąca uczestników zgromadzi tegoroczna edycja Półmaratonu Bydgoskiego, który odbędzie się na terenie miasta już 23 października.

Wbrew swojej nazwie, na starcie nie staną jedynie zawodnicy chętni do zmierzenia się z niełatwym, 21-kilometrowym dystansem. Dla tych, którzy również lubią biegać, ale nie chcą pokonywać tak długiej trasy, organizatorzy przygotowali alternatywną propozycję – rywalizację na pięć kilometrów.

W tym roku organizatorzy zmienili trasę półmaratonu – biegacze będą mieli do pokonania dwie pętle. Start nastąpi na obiekcie Zawiszy, a następnie trasa będzie wiodła ulicami Gdańską, Czerkaską, Sułkowskiego, Modrzewiową, Wyszyńskiego, Powstańców Wielkopolski, Paderewskiego, Markwarta oraz Alejami Ossolińskich, po czym nastąpi powrót w rejon stadionu ulicami: Powstańców Wielkopolskich, Wyszyńskiego i Modrzewiową.

Osoby rywalizujące na dystansie 5 km pobiegną po śladzie półmaratonu z tą różnicą, że na wysokości skrzyżowania ul. Wyszyńskiego z Kamienną zawrócą już w kierunku wspomnianego stadionu Zawiszy, gdzie zlokalizowana będzie meta.

Start do biegu półmaratońskiego przewidziano na godzinę 11:00. Rywalizacja na 5 km rozpocznie się dziesięć minut później.

Powiązane treści