Bydgoszcz
27C
Słonecznie
32% wilgotność
Wiatr: 8km/h NW
H 27 • L 27
23C
Wt
19C
Sr
16C
Czw
17C
Pt
14C
Sob
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPolonia kończy sezon. Będą mistrzostwa, dawne gwiazdy, wystawa i lekkoatleci
Prezentacja Polonii Bydgoszcz na sezon 2016 - LG (62)
29.09.2016 | 16:23

Polonia kończy sezon. Będą mistrzostwa, dawne gwiazdy, wystawa i lekkoatleci

Na zdjęciu: Andriej Kudriaszow będzie jednym z faworytów mistrzostw miasta.

Fot. Leszek Grabowski

W piątek na stadionie przy ulicy Sportowej odbędą się I Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy w jeździe na żużlu. Na torze pojawią się nie tylko zawodnicy Polonii, ale też żużlowcy reprezentujący inne kluby oraz dawne gwiazdy bydgoskiego zespołu.

O tytuł powalczą Andriej Kudriashow, Wiktor Kułakow, Kai Huckenbeck, Marcin Jędrzejewski, Damian Adamczak, Mikołaj Curyło, Oskar Ajtner-Gollob, Jacek Gollob, Tomasz Orwat oraz Wadim Tarasienko, Gleb Czugunow, Aleksandr Łoktajew i Kevin Fajfer.

CZYTAJ TAKŻE: Nowa sekcja w Polonii. Nawiązuje do tradycji

W przerwach między seriami turnieju na tor mają wyjechać byli zawodnicy Polonii, którzy jednak nie będą się ścigać. Kibicom zaprezentują się Zbigniew Bizoń, Paweł Bukiej, Wiesław Patynek, Lech Bewicz, Jacek Woźniak, Waldemar Cieślewicz, Waldemar Cisoń, Krzysztof Ziarnik i Piotr Glucklich. Przed trybuną główną zorganizowana będzie wystawa motocykli żużlowych i pamiątek z kolekcji Jarosława Gamszeja, a przed zawodami na torze pojawią się też biegacze sekcji lekkoatletycznej Polonii, którzy pokonają dystans 1920 m (5,5 okrążenia).

Otwarcie wystawy zaplanowano na godzinę 16:30. Piętnaście minut później odbędzie się bieg sekcji lekkoatletycznej, a po kolejnym kwadransie wystartuje pierwszy bieg zawodów. Bilety (20 zł normalny i 10 zł ulgowy dla dzieci w wieku 8-13 lat), które będzie można nabyć w dniu imprezy, będą uprawniać do wstępu jedynie na trybunę główną. Dzieci do 7. roku życia mają wstęp wolny.

Powiązane treści