Bydgoszcz
19C
Burze
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 19 • L 19
19C
Sob
25C
Nd
23C
Pon
26C
Wt
30C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPolonia nie dostała licencji. Wkrótce ma się to zmienić
Polonia_Stadion_Sportowa
16.12.2015 | 07:40

Polonia nie dostała licencji. Wkrótce ma się to zmienić

Na zdjęciu: We wtorek wydano komunikat ws. licencji na sezon 2016.

Fot. Sebastian Torzewski

Polonia Bydgoszcz nie otrzymała licencji na starty w Nice Polskiej Lidze Żużlowej w sezonie 2016. Jak zapewnia Władysław Gollob, jest to tylko sytuacja tymczasowa.

Komisja licencyjna opublikowała swoją decyzję we wtorek. Spośród klubów ekstraligowych zgody nie dostało jedynie Wrocławskie Towarzystwo Sportowe SA, ale sytuacja ta zmieni się, gdy wicemistrzowie Polski zdecydują się, czy mecze domowe rozgrywać w Ostrowie czy Poznaniu.

Komisja była znacznie bardziej surowa względem klubów I-ligowych. Tylko Orzeł Łódź otrzymał licencję bezwarunkową, trzy kluby otrzymały licencję warunkową, a Polonia i Start Gniezno nie przeszły pozytywnie procesu. – ZUS nie wystawił nam zaświadczenia o niezaleganiu składek. Ten dokument już mamy i natychmiast wyślemy do Warszawy. To był jedyny powód dla którego nie otrzymaliśmy licencji – tłumaczy Władysław Gollob na łamach Przeglądu Sportowego. W znacznie gorszej sytuacji są gnieźnianie, którzy prawdopodobnie nie wystąpią w przyszłorocznych rozgrywkach. W sprawie Stali Rzeszów złożona wniosek o licencję nadzorowaną.

W II lidze licencji nie otrzymały PSŻ Poznań, Hawi Racing Team Opole oraz KMŻ Lublin, lecz sytuacja tych klubów może się jeszcze zmienić.

Powiązane treści