Bydgoszcz
19C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 19 • L 19
21C
Pon
18C
Wt
18C
Sr
17C
Czw
22C
Pt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPolonia w meczu z Krosnem miała rację. Sędzia surowo ukarany
Prezentacja Polonii Bydgoszcz na sezon 2016 - LG (35)
08.09.2016 | 10:13

Polonia w meczu z Krosnem miała rację. Sędzia surowo ukarany

Na zdjęciu: Władysław Gollob

Fot. Leszek Grabowski/ archiwum

Polonia Bydgoszcz miała rację i sędzia nie powinien zaliczać wyników ostatniego biegu meczu w Krośnie po upadku Damiana Adamczaka. Rezultat spotkania nie zostanie jednak zmieniony.

Lipcowy mecz w Krośnie był kluczowy w walce o utrzymanie. W ostatnim biegu, przy stanie 42:42, gospodarze prowadzili 5:1, gdy upadł Damian Adamczak. Żużlowiec Polonii nie podnosił się z toru, a sędzia Zdzisław Fyda uznał, że zrobił to celowo i ukarał go czerwoną kartką. Co więcej, sugerując się paragrafem 4 artykułu 69 regulaminu i uznając, że Ernest Koza rozpoczął już trzecie okrążenie, zaliczył wynik biegu, ogłaszając zwycięstwo KSM-u 47:43.

Decyzja nie spodobała się polonistom, którzy od początku twierdzili, że w momencie upadku Adamczaka wszyscy zawodnicy znajdowali się jeszcze na drugim okrążeniu. W środę, ponad dwa miesiące po meczu, PZM przedstawił decyzję w tej sprawie. Zdzisław Fyda został zawieszony na 5 miesięcy i odsunięty od prowadzenia meczów ligowych na 2 lata. Oznacza to, że do sędziowskiej emerytury (w 2018 roku ukończy 60 lat) będzie mógł prowadzić jedynie zawody juniorskie oraz pozostałe imprezy z kalendarza PZM. Niewiele to jednak zmieni w sytuacji Polonii w tabeli, gdyż wynik meczu nie zostanie zweryfikowany.

Obecnie Polonia i KSM mają po 9 punktów w tabeli i o utrzymaniu zadecyduje ostatnia kolejka. Bydgoszczanie pojadą w Rawiczu, a krośnianie podejmą Speedway Wandę Instal Kraków.

Powiązane treści