86% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 3 • L 3
-1C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPolonia wygrała na własnym stadionie. Po raz kolejny
Polonia Bydgoszcz,  Cuiavia Inowrocław - ST (12)
15.10.2017 | 12:05

Polonia wygrała na własnym stadionie. Po raz kolejny

Na zdjęciu: Polonia sięgnęła po komplet punktów w meczu z Notecianką / zdjęcie ilustracyjne

Siódme zwycięstwo w tym sezonie IV ligi odnieśli piłkarze Polonii. Podopieczni Włodzimierza Koreckiego w meczu 11. kolejki pokonali na własnym stadionie Noteciankę Pakość 2:1.

Poloniści na własnym boisku są niepokonani. W pojedynku z Notecianką oba gole strzelili w pierwszej połowie. Wynik spotkania otworzył w 17′ minucie Adam Kardasz, który wykorzystał dośrodkowanie Andrija Melnyka i strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Po pół godzinie gry było już 2:0. W polu karnym sfaulowany został Rafał Kubacki, a rzut karny wykorzystał Tomasz Sarnowski. Znacznie więcej emocji było w drugiej połowie, bo przyjezdni zdołali strzelić gola kontaktowego. Jego autorem był Bartłomiej Delekta. Bydgoszczanom udało się jednak obronić wygraną.

Polonia umocniła się na trzecim miejscu w ligowej tabeli, a w następnej kolejce także zagra na własnym stadionie. W sobotę do Bydgoszczy przyjedzie Start Warlubie, który w tej serii gier ledwie bezbramkowo zremisował u siebie z Wisłą Nowe.

IV LIGA – SEZON 2017/2018 – RUNDA JESIENNA – 11. KOLEJKA – 14.10.2017 R.
POLONIA BYDGOSZCZ – NOTECIANKA PAKOŚĆ 2:1 (2:0)
Bramki: Adam Kardasz 16′, Tomasz Sarnowski 34′ karny – Bartłomiej Delekta 56′

POLONIA: Kmiecik – Sarnowski, Błaszkiewicz, Jagodziński (46′ Januszewski), Kościecha (88′ Chruścicki) – Koźbiał, Kubacki, Melnyk, Sawicki – Kardasz, Podolski.

Sędziował: Rafał Podlewski (Izdebno).
Żółte kartki: Koźbiał, Januszewski, Podolski, Sarnowski (Polonia) – N. Rościszewski (Notecianka).