Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPołowiczny sukces Łuczniczki w Kielcach
Łuczniczka, zapowiedz BBTS
10.02.2016 | 11:23

Połowiczny sukces Łuczniczki w Kielcach

Siatkarze Łuczniczki wygrali we wtorek z Effectorem Kielce, ale nie zdobyli pełnej puli.

Na zdjęciu: W piątek siatkarze Łuczniczki zmierzą się z BBTS-em Bielsko-Biała.

We wtorkowym meczu PlusLigi siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz wygrali z Effectorem Kielce 3:2. Wygrana może cieszyć, choć podopiecznym Piotra Makowskiego musi być szkoda straconego punktu.

Łuczniczka dobrze rozpoczęła spotkanie i w pierwszym secie wygrała do 20. Druga partia rozpoczęła się od awarii oświetlenia, a ta sytuacja lepiej podziałała na miejscowych, którzy wygrali dwa następne sety.

Widmo porażki wpłynęło mobilizująco na Łuczniczkę, która w czwartej odsłonie szybko odskoczyła i doprowadziła do tie-breaka. W decydującym starciu podopieczni Piotra Makowskiego przez długi czas prowadzili, ale nie potrafili skończyć meczu. Udało się dopiero podczas gry na przewagi po ataku Jakuba Jarosza.

Po rozegraniu 16 meczów Łuczniczka plasuje się na 9. lokacie. Do zajmującego ósme miejsce AZS-u Olsztyn traci cztery punkty. W piątek bydgoszczanie podejmą BBTS Bielsko-Biała.