Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 20 • L 20
18C
Sob
20C
Nd
16C
Pon
20C
Wt
19C
Sr
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPolacy rywalizują ze Szwajcarią nie tylko na boisku. Typujemy!
Stadler_Flirt3_i_Pesa_Dart_(2)_Trako_2015_(Flyz1_WG_34-2015)
25.06.2016 | 12:29

Polacy rywalizują ze Szwajcarią nie tylko na boisku. Typujemy!

Na zdjęciu: Flirt i Dart

Fot. wikipedia (wolna licencja)

Już dziś o godzinie 15 rozpocznie się mecz piłkarskiej reprezentacji Polski ze Szwajcarami. Stawką spotkania będzie awans do ćwierćfinału Euro 2016. O przewidywania dotyczące sobotniego meczu poprosiliśmy przedstawicieli firm z obu krajów.

Dla Polaków mecz ze Szwajcarią będzie pierwszym spotkaniem w fazie pucharowej wielkiej imprezy od mundialu w Meksyku w 1986 roku. Szwajcarzy w fazie grupowej pokonali Albanię i zremisowali z Rumunią oraz Francją, co dało im drugie miejsce w grupie A.

Na co dzień rywalizację polsko-szwajcarską możemy oglądać m.in. na… torach kolejowych, gdzie do największych producentów należą bydgoska Pesa i szwajcarski Stadler Rail. Przedsiębiorstwo założone w latach 40. XX wieku przez Ernsta Stadlera pełni dziś funkcję podmiotu nadrzędnego dla oddziałów w kilkunastu państwach, m.in. (od dziesięciu lat) dla Stadler Polska z zakładem w Siedlcach. 14 grudnia ubiegłego roku produkty obu firm, stworzony przez Pesę Dart oraz szwajcarski Flirt, rozpoczęły kursowanie pod szyldem PKP Intercity.

Jak przedstawiciele obu firm zapatrują się na sobotni mecz 1/8 finału? Dyrektorowie Działu Marketingu PESA Bydgoszcz SA, Sławomir Piątek i Maciej Maciejewski, zgodnie typują wynik 1:0 dla Polaków. Nieco okazalsze zwycięstwo – 2:0 – przewiduje szef zespołu PR Maciej Grześkowiak. Pewny awansu podopiecznych Adama Nawałki do ćwierćfinału jest też prezes Tomasz Zaboklicki, który uważa, że mecz skończy się wygraną Polaków 2:1.

Nieco większy problem z wytypowaniem rezultatu sobotniego meczu mogą mieć pracownicy Stadler Polska, przedsiębiorstwa należącego do Stadler Rail.-  My życzymy wspaniałych emocji i trzymamy kciuki za obie drużyny. Niech wygra lepszy – zapewnia Marta Jarosińska, kierownik ds. komunikacji w dywizji Stadlera na Europę Centralną.

Kto awansuje do ćwierćfinału Euro 2016

Zobacz rezultat

Powiązane treści