Bydgoszcz
17C
Słonecznie
59% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 17 • L 17
24C
Sr
26C
Czw
27C
Pt
15C
Sob
18C
Nd
ZDMiKP: Kolizja w pobliżu przystanku Gdańska/Stadion Zawisza. Możliwe są opóźnienia.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPolacy rywalizują ze Szwajcarią nie tylko na boisku. Typujemy!
Stadler_Flirt3_i_Pesa_Dart_(2)_Trako_2015_(Flyz1_WG_34-2015)
25.06.2016 | 12:29

Polacy rywalizują ze Szwajcarią nie tylko na boisku. Typujemy!

O wytypowanie wyniku sobotniego meczu poprosiliśmy przedstawicieli firm z obu krajów - bydgoskiej Pesy i szwajcarskiego Stadlera.

Na zdjęciu: Flirt i Dart

Fot. wikipedia (wolna licencja)

Już dziś o godzinie 15 rozpocznie się mecz piłkarskiej reprezentacji Polski ze Szwajcarami. Stawką spotkania będzie awans do ćwierćfinału Euro 2016. O przewidywania dotyczące sobotniego meczu poprosiliśmy przedstawicieli firm z obu krajów.

Dla Polaków mecz ze Szwajcarią będzie pierwszym spotkaniem w fazie pucharowej wielkiej imprezy od mundialu w Meksyku w 1986 roku. Szwajcarzy w fazie grupowej pokonali Albanię i zremisowali z Rumunią oraz Francją, co dało im drugie miejsce w grupie A.

Na co dzień rywalizację polsko-szwajcarską możemy oglądać m.in. na… torach kolejowych, gdzie do największych producentów należą bydgoska Pesa i szwajcarski Stadler Rail. Przedsiębiorstwo założone w latach 40. XX wieku przez Ernsta Stadlera pełni dziś funkcję podmiotu nadrzędnego dla oddziałów w kilkunastu państwach, m.in. (od dziesięciu lat) dla Stadler Polska z zakładem w Siedlcach. 14 grudnia ubiegłego roku produkty obu firm, stworzony przez Pesę Dart oraz szwajcarski Flirt, rozpoczęły kursowanie pod szyldem PKP Intercity.

Jak przedstawiciele obu firm zapatrują się na sobotni mecz 1/8 finału? Dyrektorowie Działu Marketingu PESA Bydgoszcz SA, Sławomir Piątek i Maciej Maciejewski, zgodnie typują wynik 1:0 dla Polaków. Nieco okazalsze zwycięstwo – 2:0 – przewiduje szef zespołu PR Maciej Grześkowiak. Pewny awansu podopiecznych Adama Nawałki do ćwierćfinału jest też prezes Tomasz Zaboklicki, który uważa, że mecz skończy się wygraną Polaków 2:1.

Nieco większy problem z wytypowaniem rezultatu sobotniego meczu mogą mieć pracownicy Stadler Polska, przedsiębiorstwa należącego do Stadler Rail.-  My życzymy wspaniałych emocji i trzymamy kciuki za obie drużyny. Niech wygra lepszy – zapewnia Marta Jarosińska, kierownik ds. komunikacji w dywizji Stadlera na Europę Centralną.

Kto awansuje do ćwierćfinału Euro 2016

Zobacz rezultat

Powiązane treści