Wiatr: 4km/h SW
H 17 • L 17
23C
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPolska – Rosja 54:36. Przeciętny występ Kudriaszowa i Kułakowa
Polonia-Daugavpils_SG (10)
15.06.2017 | 11:27

Polska – Rosja 54:36. Przeciętny występ Kudriaszowa i Kułakowa

Na zdjęciu: Zawody odbyły się w piątek.

Polscy żużlowcy wygrali ostatni sparing przed finałem Drużynowego Pucharu Świata. Na torze w Ostrowie Wielkopolskim biało-czerwoni pokonali Rosję 54:36.

W składzie Rosjan wystąpili dwaj zawodnicy bydgoskiej Polonii. Andriej Kudriaszow w sześciu startach zdobył 9+1 pkt. (0,2,1,2,1*,3), a z kolei Wiktor Kułakow do dorobku swojej reprezentacji dołożył tylko 4 pkt. (0,1,0,-,3). Kudriaszow wygrał ostatni bieg meczu, który był jednocześnie wyścigiem memoriałowym im. RifaSaitgariewa. W najbliższą niedzielę (18 czerwca) przypadnie 21 rocznica jego śmierci.

W polskiej ekipie najskuteczniejsi byli Bartosz Zmarzlik – 12 pkt. (3,3,2,3,1) oraz Maciej Janowski – 10+2 pkt. (2*,0,2*,3,3) i Przemysław Pawlicki – 10+1 pkt. (3,1,3,1,2*).