Bydgoszcz
-1C
Niebo głównie zachmurzone
54% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H -1 • L -1
1C
Czw
1C
Pt
7C
Sob
6C
Nd
7C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaPonad 100 artystów z całego świata przyjedzie do Bydgoszczy. Na Drums Fusion
DSCF0012_1200x800
22.05.2017 | 17:58

Ponad 100 artystów z całego świata przyjedzie do Bydgoszczy. Na Drums Fusion

To będzie tydzień pod znakiem jazzu.

Na zdjęciu: Wielki bęben o średnicy 10 metrów nie pojawi się w tym roku na Starym Rynku.

Fot. SG / archiwum

Już po raz 11. w Bydgoszczy odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Sztuki Perkusyjnej Drums Fusion. W tym roku jedną z atrakcji imprezy będzie parada perkusyjna. 

Festiwal odbędzie się w dniach 29 maja – 4 czerwca. Rozpocznie go międzynarodowe forum perkusyjne, które potrwa trzy dni. Podczas niego swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się najlepsi pedagodzy w dziedzinie gry na perkusji. W ramach imprezy odbędą się również warsztaty gry na perkusji przeznaczone też dla rodzin z dziećmi. Nie zabraknie także koncertów światowych muzyków, którzy zapewnią słuchaczom dużą dawkę jazzu. Jeden z nich odbędzie się 3 czerwca w Światowym Dniu Perkusji. Tego dnia na scenie rozstawionej na Wyspie Młyńskiej wystąpi tegoroczna zagraniczna gwiazda festiwalu –  Cindy Blackman Santana.

Na bydgoski Festiwal Drums Fusion przyjedzie do naszego miasta ponad 100 artystów z całego świata. Gośćmi festiwalu będą między innymi Michał Urbaniak, Ryszard Bazarnik, Ania Rusowicz, Pete Lockett, Marcin Jahr czy członkowie Kapeli Ze Wsi Warszawa.

Co roku w trakcie trwania festiwalu przygotowywana jest specjalna atrakcja. W ubiegłym roku bydgoszczanie uczestniczyli w próbie bicia rekordu Guinnessa w największej ilości osób grających na jednym bębnie o średnicy 10 metrów. Na Starym Rynku zgromadziło się około 300 osób. [ZOBACZ ZDJĘCIA] Oficjalne wyniki nie są jeszcze znane, gdyż procedury potwierdzenia rekordu wciąż trwają. Jednak organizatorzy są dobrej myśli. – To co wykonaliśmy to był szczyt naszych możliwości – mówi Marek Maciejewski z Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, dyrektor festiwalu.

W tym roku organizator festiwalu, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, przygotował dla uczestników imprezy paradę perkusyjna. Zaplanowano ją na 2 czerwca. Tego dnia o godzinie 18:00 z kampusu Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy wyruszy parada, którą zdominują rytmy samby. Głośny korowód wyruszy w stronę Wyspy Młyńskiej, mijając po drodze między innymi budynek Opery Nova.

Szczegółowy program imprezy dostępny jest na oficjalnej stroni internetowej Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Perkusyjnej Drums Fusion (www.drumsfusion.pl).

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail