Bydgoszcz
-3C
Słonecznie
38% wilgotność
Wiatr: 9km/h ENE
H -3 • L -3
-4C
Nd
-1C
Pon
-0C
Wt
4C
Sr
5C
Czw
Metropolia BydgoskaŚwiecieNa sygnalePonad 100 kierowców ukaranych w jednym miejscu. Policjanci ostrzegają
edf
03.09.2017 | 09:22

Ponad 100 kierowców ukaranych w jednym miejscu. Policjanci ostrzegają

To efekt działania Krajowej Mapy Zagrożeń.

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali ponad stu kierowców.

Fot. mat. prasowe

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Świeciu na ulicy Miodowej zatrzymali ponad 100 kierujących w miejscu wskazanym w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Powodem było przekroczenie przez kierowców prędkości w terenie zabudowanym oraz przy ograniczeniu do 40 km/h.

16 zgłoszeń o przekraczaniu prędkości przez kierujących w Świeciu na ulicy Miodowej zostało naniesionych na Mapę Zagrożeń w przeciągu kilku ostatnich miesięcy. Od tego czasu policjanci ze świeckiej drogówki wnikliwie weryfikowali wskazane miejsce.  Podczas wielokrotnych kontroli nałożyli mandaty oraz punkty karne na ponad 100 kierujących.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie służące do poprawy bezpieczeństwa. – Za pomocą Internetu można wskazywać policjantom miejsca, gdzie np. kierujący nieprawidłowo parkują, gromadzi się młodzież albo w którym miejscu należy interweniować ,żeby poprawić infrastrukturę drogową – informują policjanci.

W powiecie świeckim dotychczas naniesionych na mapie zostało 440 takich miejsc. Ponad połowa z nich została przez mundurowych potwierdzona. Większość zgłoszeń dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania pojazdów i spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail