Bydgoszcz
-1C
Niebo głównie zachmurzone
54% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H -1 • L -1
1C
Czw
1C
Pt
7C
Sob
6C
Nd
7C
Pon
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPonad 300 mandatów w trzy dni. I zabrane prawa jazdy
policja_kontrola_alkohol_KWP
30.05.2017 | 10:27

Ponad 300 mandatów w trzy dni. I zabrane prawa jazdy

Policjanci podsumowali działania "Bezpieczne drogi krajowe".

Na zdjęciu: W wyniku działań mundurowi nałożyli łącznie 302 mandaty karne.

Fot. mat. pras. KWP w Bydgoszczy / archiwum.

Zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym było celem akcji „Bezpieczne drogi krajowe”, którą przeprowadzono w ubiegłym tygodniu. Od czwartku do soboty policjanci sprawdzali zachowanie kierowców jak i pieszych. 

Akcja została przeprowadzona na wszystkich drogach krajowych naszego województwa. Udział w niej wzięło 62 policjantów ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych Policji. Funkcjonariusze sprawdzali między innymi prędkość z jaką poruszali się kierowcy, ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty.

W ramach trzydniowej akcji skontrolowano łącznie 558 pojazdów. Funkcjonariusze ujawnili 330 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami oraz 10 popełnionych przez pieszych. – Najwięcej wykroczeń dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowych zachowań wobec pieszych. W wyniku działań mundurowi nałożyli łącznie 302 mandaty karne. Zatrzymali 7 praw jazdy, z czego 3 były za kierowanie pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną, o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Ponadto, ujawnili 1 kierującego, który prowadził pojazd pomimo, iż wcześniej pił alkohol – informuje Kamila Ogonowska z biura prasowego KWP w Bydgoszczy.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail