Bydgoszcz
17C
Słonecznie
59% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 17 • L 17
24C
Sr
26C
Czw
27C
Pt
15C
Sob
18C
Nd
ZDMiKP: Kolizja w pobliżu przystanku Gdańska/Stadion Zawisza. Możliwe są opóźnienia.
Metropolia BydgoskaŚwiecieNa sygnalePoprosił znajomą o telefon, żeby zadzwonić. A potem zaczął uciekać
cof
22.09.2017 | 08:58

Poprosił znajomą o telefon, żeby zadzwonić. A potem zaczął uciekać

Mężczyzna został zatrzymany po kilku godzinach.

Na zdjęciu: Męzczyzna we wtorek usłyszał zarzuty.

Fot. mat. prasowe KPP Świecie

Kilka godzin wystarczyło świeckim mundurowym na zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o kradzież telefonu komórkowego. Policjanci odzyskali mienie i zwrócili właścicielce.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek  wieczorem w Świeciu. 34-letnia mieszkanka Świecia poinformowała dyżurnego tutejszej jednostki policji o tym, że znany jej mężczyzna pod pretekstem zadzwonienia, pożyczył od niej telefon i…uciekł. Dyżurny ustalił, kto jest prawdopodobnym sprawcą i niezwłocznie przekazał komunikat policjantom pracującym w terenie.

Przed godziną 23 funkcjonariusze Wydziału Prewencji świeckiej komendy podejmowali interwencję na jednej z ulic  miasta. Natychmiast wśród osób, wobec których interweniowali, rozpoznali domniemanego złodzieja, lecz ten na ich widok zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli w pościg. Po ok. 500 m dogonili go i zatrzymali. Przy 33-latku znaleźli skradziony telefon, więc mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Jeszcze tego samego dnia policjanci przekazali właścicielce odzyskane mienie.

We wtorek po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży mienia. Za ten czyn kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Powiązane treści