Bydgoszcz
-5C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 8km/h ENE
H -5 • L -5
-1C
Pon
-0C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
1C
Pt
Metropolia BydgoskaInowrocławRozrywka i kulturaPopularni polscy muzycy zagrają w Inowrocławiu
crowd-1056764_1280
26.04.2016 | 16:20

Popularni polscy muzycy zagrają w Inowrocławiu

Cleo i Kaliber 44 wystąpią w ramach Festiwalu Młodych.

Na zdjęciu: Pod sceną na pewno nie zabraknie młodych ludzi.

Fot. wolny dostęp

Impreza na zakończenie sezonu plenerowego w Inowrocławiu to propozycja członków Młodzieżowej Rady Miejskiej Inowrocławia skierowana do młodych mieszkańców miasta. Specjalnie dla nich organizowany jest Festiwal Młodych.

Impreza odbędzie się 2 i 3 września na placu przy al. Niepodległości w Inowrocławiu. Podczas niej nie zabraknie konkursów i wystąpień lokalnych grup muzycznych, lecz głównymi atrakcjami wydarzenia są wieczorne koncerty. Na 2 września zaplanowano występ popularnej polskiej wokalistki Cleo, która rozwinęła swoją karierę dzięki współpracy z muzykiem oraz producentem muzycznym Donatanem i to właśnie z nim w 2014 roku reprezentowała Polskę podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Drugiego dnia festiwalu wystąpią reprezentanci polskiego hip-hopu – Kaliber 44. Kultowa grupa istnieje od 1994 roku i po kilku latach przerwy wróciła na scenę. Podczas koncertów raperzy wykonają nie tylko nowe kawałki, ale również prezentują stare piosenki.

Organizatorzy Festiwalu Młodych chcą uczcić 1050. rocznicę Chrztu Polski, nie zapominając o Światowych Dniach Młodzieży. Właśnie dlatego na zakończenie festiwalu odbędzie się wspólna modlitwa. Tuż po niej uczestnicy mają przejechać na rolkach ulicami miasta aż do Parku Solankowego.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail