Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 20 • L 20
18C
Sob
20C
Nd
16C
Pon
20C
Wt
19C
Sr
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaInowrocławRozrywka i kulturaPopularni polscy muzycy zagrają w Inowrocławiu
crowd-1056764_1280
26.04.2016 | 16:20

Popularni polscy muzycy zagrają w Inowrocławiu

Na zdjęciu: Pod sceną na pewno nie zabraknie młodych ludzi.

Fot. wolny dostęp

Impreza na zakończenie sezonu plenerowego w Inowrocławiu to propozycja członków Młodzieżowej Rady Miejskiej Inowrocławia skierowana do młodych mieszkańców miasta. Specjalnie dla nich organizowany jest Festiwal Młodych.

Impreza odbędzie się 2 i 3 września na placu przy al. Niepodległości w Inowrocławiu. Podczas niej nie zabraknie konkursów i wystąpień lokalnych grup muzycznych, lecz głównymi atrakcjami wydarzenia są wieczorne koncerty. Na 2 września zaplanowano występ popularnej polskiej wokalistki Cleo, która rozwinęła swoją karierę dzięki współpracy z muzykiem oraz producentem muzycznym Donatanem i to właśnie z nim w 2014 roku reprezentowała Polskę podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Drugiego dnia festiwalu wystąpią reprezentanci polskiego hip-hopu – Kaliber 44. Kultowa grupa istnieje od 1994 roku i po kilku latach przerwy wróciła na scenę. Podczas koncertów raperzy wykonają nie tylko nowe kawałki, ale również prezentują stare piosenki.

Organizatorzy Festiwalu Młodych chcą uczcić 1050. rocznicę Chrztu Polski, nie zapominając o Światowych Dniach Młodzieży. Właśnie dlatego na zakończenie festiwalu odbędzie się wspólna modlitwa. Tuż po niej uczestnicy mają przejechać na rolkach ulicami miasta aż do Parku Solankowego.

Powiązane treści