Bydgoszcz
15C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 15 • L 15
18C
Czw
19C
Pt
21C
Sob
24C
Nd
26C
Pon
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPorażka Pałacu. Mocniejszy okazał się PTPS Piła
Pałac Bydgoszcz
22.11.2015 | 18:58

Porażka Pałacu. Mocniejszy okazał się PTPS Piła

Na zdjęciu: Siatkarki Pałacu Bydgoszcz zdobyły dotąd zaledwie dwa punkty.

Fot. Sebastian Torzewski

Pałac Bydgoszcz nadal ma tylko jedno zwycięstwo w rozgrywkach Orlen Ligi. Bydgoszczanki, choć liczyły na zdobycz w niedzielnym starciu z PTPS Piła, musiały uznać wyższość rywalek.

Mecz był okazją do powrotu dla Zuzanny Czyżnielewskiej, która przez osiem miesięcy leczyła kontuzję, a z pilankami wystąpiła jako rezerwowa. Początkowo jej koleżanki radziły sobie całkiem dobrze i toczyły wyrównany bój z rywalkami. Tak było jednak tylko do stanu 5:5. Później przyjezdne zdołały uciec, a przewagi nie roztrwoniły do końca seta, triumfując 25:20.

W II secie pałacanki wzięły rewanż i szybko objęły pewne prowadzenie. Później PTPS powoli niwelował przewagę, ale doprowadzenie do remisu (18:18) było maksimum możliwości gości i zespół z Bydgoszczy wygrał do 21.

III partia była bardzo udana dla pilanek, które wykorzystywały liczne błędy gospodyń i bez problemu wygrały 25:11. W IV odsłonie wyżej notowany zespół także nie pozwolił podopiecznym Adama Grabowskiego na zbyt wiele i sumiennie utrzymywał przewagę. Ostatecznie triumfował 25:21, a w całym meczu 3:1.

W najbliższą sobotę Pałac zmierzy się w Dąbrowie Górniczej z tamtejszym MKS. Obecnie plasuje się na przedostatnim, jedenastu miejscu w tabeli.

8. kolejka Orlen Ligi
Pałac Bydgoszcz – PTPS Piła (20:25, 25:21, 11:25, 21:25)

Pałac: Bałdyga, Kuligowska, Misiuna, Krawulska, Krzywicka, Śmieszek, Nowakowska (libero) oraz Czyżnielewska, Pleśnierowicz, Fojucik, Ziółkowska

MVP: Joanna Sobczak (PTPS)

Powiązane treści