PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPorażka Pałacu. Mocniejszy okazał się PTPS Piła
22.11.2015 | 18:58

Porażka Pałacu. Mocniejszy okazał się PTPS Piła

Bydgoskie siatkarki przegrały w niedzielę 1:3.

Na zdjęciu: Siatkarki Pałacu Bydgoszcz zdobyły dotąd zaledwie dwa punkty.

Pałac Bydgoszcz nadal ma tylko jedno zwycięstwo w rozgrywkach Orlen Ligi. Bydgoszczanki, choć liczyły na zdobycz w niedzielnym starciu z PTPS Piła, musiały uznać wyższość rywalek.

Mecz był okazją do powrotu dla Zuzanny Czyżnielewskiej, która przez osiem miesięcy leczyła kontuzję, a z pilankami wystąpiła jako rezerwowa. Początkowo jej koleżanki radziły sobie całkiem dobrze i toczyły wyrównany bój z rywalkami. Tak było jednak tylko do stanu 5:5. Później przyjezdne zdołały uciec, a przewagi nie roztrwoniły do końca seta, triumfując 25:20.

W II secie pałacanki wzięły rewanż i szybko objęły pewne prowadzenie. Później PTPS powoli niwelował przewagę, ale doprowadzenie do remisu (18:18) było maksimum możliwości gości i zespół z Bydgoszczy wygrał do 21.

III partia była bardzo udana dla pilanek, które wykorzystywały liczne błędy gospodyń i bez problemu wygrały 25:11. W IV odsłonie wyżej notowany zespół także nie pozwolił podopiecznym Adama Grabowskiego na zbyt wiele i sumiennie utrzymywał przewagę. Ostatecznie triumfował 25:21, a w całym meczu 3:1.

W najbliższą sobotę Pałac zmierzy się w Dąbrowie Górniczej z tamtejszym MKS. Obecnie plasuje się na przedostatnim, jedenastu miejscu w tabeli.