PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPorażka Pałacu we własnej hali. Z sąsiadem z tabeli
Pałac zespół - ST (4)
12.03.2016 | 20:37

Porażka Pałacu we własnej hali. Z sąsiadem z tabeli

Bydgoszczanki zakończyły zmagania w fazie zasadniczej.

Na zdjęciu: Siatkarki Pałacu przegrał w sobotę we własnej hali z Legionovią Legionowo.

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego siatkarki Pałacu Bydgoszcz przegrały z Legionovią Legionowo. Do wyłonienia zwycięzcy pojedynku potrzebnych było aż pięć setów.

W I secie obie drużyny toczyły wyrównany bój do połowy, gdy partii Pałacowi udało się odskoczyć i utrzymać przewagę do końca. Po zmianie stron scenariusz był odwrotny. To przyjezdne zbudowały przewagę i wyrównały wynik spotkania.

W III secie długo wydawało się, że podopieczne Adam Grabowskiego wróciły na właściwe tory i prowadziły one już 13:10. Wówczas jednak legionowianki ponownie doszły do głosu i jeszcze przed przerwą techniczną zdołały objąć prowadzenie (16:15). Do stanu 19:19 Pałac jeszcze wytrzymał, ale potem przyjezdne zdobyły sześć punktów z rzędu i objęły prowadzenie w meczu.

W IV secie pałacanki przywróciły nadzieje na zwycięstwo i wygrały 25:20. Ostatecznie to jednak Legionovia wywiozła z Bydgoszczy dwa punkty. W tie-breaku rywalki zespołu znad Brdy szybko objęły prowadzenie i triumfowały 15:10.

Pałac zakończył rundę zasadniczą na 11 miejscu w tabeli. Teraz zagrają o miejsca 9-12.