87% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 6 • L 6
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPorażka siatkarzy. Łuczniczka przegrała z Dafi Społem Kielce
Łuczniczka Bydgoszcz - Kielce, ST (8)
10.02.2018 | 19:39

Porażka siatkarzy. Łuczniczka przegrała z Dafi Społem Kielce

Bydgoscy siatkarze wrócą z Kielc bez zdobyczy punktowej.

Na zdjęciu: Metodi Ananiev (w ataku) zdobył dzisiaj dla Łuczniczki 16 punktów.

Historia lubi się powtarzać. I niestety dla Łuczniczki powtórzyła się w starciu z Dafi Społem Kielce. Podobnie jak w poprzednim sezonie, także i tym razem bydgoszczanie przegrali w hali Legionów.

Co gorsza, za dzisiejszy mecz bydgoski zespół nie dopisze sobie do zdobyczy ani jednego punktu, a to może mocno skomplikować zespołowi trenera Bednaruka walkę o uniknięcie baraży.

Bydgoszczanie w Kielcach najlepiej zaprezentowali się tylko w pierwszym secie, którego wygrali. W nim od samego początku prowadzili (1:0, 4:1, 7:2) i utrzymywali je do końca partii, choć kielczanie zbliżyli się na punkt straty (20:21), gdy zablokowani w ataku zostali Sacharewicz i Filipiak. Podopieczni trenera Bednaruka zachowali jednak spokój i w końcówce to oni byli skuteczniejsi. W tej odsłonie popisali się trzema asami serwisowymi i skutecznymi blokami, a także byli skuteczni w ataku (41%).

Sporo emocji było także w drugim secie, którego kielczanie na swoją korzyść rozstrzygnęli w końcówce. Tym razem, to właśnie kielecki zespół był skuteczny w ataku (58%, przy 50% Łuczniczki) i cztery razy zawodnikom Dafi Społem udało się zablokować ataki bydgoszczan. Po dziesięciominutowej przerwie, przewaga miejscowego zespołu była już nadto wyraźna. W drużynie gospodarzy znakomitą zmianę w ataku dał Michał Superlak, który co rusz skutecznie obijał dłonie bydgoskiego bloku. Po drugiej stronie siatki tak dobrze już nie było i na niewiele zdały się zmiany, które przeprowadzał trener Bednaruk.

PLUSLIGA – SEZON 2017/2018 – 20. KOLEJKA – 10.02.2018 R.
DAFI SPOŁEM KIELCE – ŁUCZNICZKA BYDGOSZCZ 3:1
 (22:25, 25:23, 25:20, 25:22)

DAFI SPOŁEM: Stępień 2, Pawliński 17, Morozau 12, Dokić 7, Wachnik 15, Schamlewski 11 oraz Czunkiewicz (libero), Adamski, Superlak 11.

ŁUCZNICZKA: Goas 1, Gorczaniuk 9, Sacharewicz 11, Filipiak 23, Ananiev 16, Szalacha 6 oraz A. Kowalski (libero), Bieńkowski, Bobrowski, Gryc 2, Jurkiewicz.

Sędziowali: Marek Lagierski, Paweł Burkiewicz.
Komisarz PlusLigi: Robert Malicki.
Kwalifikator PlusLigi: Cezary Matusiak.
Widzów: 900.
MVP meczu: Jakub Wachnik (Dafi Społem Kielce).

PLUSLIGA – WYNIKI 20. KOLEJKI
Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel 3:2 (20:25, 18:25, 28:26, 25:19, 15:13)
Espadon Szczecin – Onico Warszawa 1:3 (27:25, 22:25, 16:25, 23:25)
PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (18:25, 23:25, 25:22, 25:14, 18:16)
Aluron Virtu Warta Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (21:25, 19:25, 23:25)
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cuprum Lubin 3:0 (25:22, 25:23, 25:23)
BBTS Bielsko-Biała – Cerrad Czarni Radom 1:3 (22:25, 22:25, 26:24, 26:28)
MKS Będzin – GKS Katowice 2:3 (23:25, 25:14, 21:25, 25:21, 13:15)