17.11.2018 | 16:04

Porażka u siebie. BKS uległ Pogoni Mogilno

To siódma porażka BKS-u w czwartoligowych rozgrywkach.

Na zdjęciu: Piłkarze Budowlanego KS przegrali u siebie z Pogonią Mogilno.

Podopieczni Zbigniewa Sieradzkiego przegrali na własnym boisku z Pogonią Mogilno 1:2 (1:1) w sobotnim meczu 16 kolejki IV ligi.

BKS przed tym spotkaniem plasował się na dziesiątym miejscu w tabeli, zaś Pogoń była na czwartej pozycji i to mogilnianie byli faworytem sobotniego meczu na stadionie przy ul. Sielskiej.

Wszystko, co najważniejsze w tym spotkaniu wydarzyło się pod koniec pierwszej połowy. Pogoń objęła prowadzenie w 40′ minucie i trafieniu Jay Jaskólskiego, ale tuż przed przerwą po niefortunnej interwencji we własnym polu karnym bramkarza Pogoni pokonał Bartłomiej Kruszewski. W 54′ zwycięskiego gola dla mogilnian strzelił Sebastian Hulisz, który popisał się precyzyjnym strzałem z ponad 20 metrów. Od tego momentu, gospodarze ruszyli do ataków, ale nie byli już w stanie pokonać Kacpra Uklejewskiego.

Dla bydgoskiego zespołu była to siódma porażka w tym sezonie ligowym. Podopieczni Zbigniewa Sieradzkiego, którzy pozostali w tabeli na dziesiątym miejscu, rundę jesienną zakończą wyjazdowym meczem z Unią Gniewkowo.

IV LIGA – 16. KOLEJKA – 17.11.2018 R.
BUDOWLANY KS BYDGOSZCZ – POGOŃ MOGILNO 1:2 (1:1)
Bramki: Bartłomiej Kruszewski 44′ samobójcza – Jay Jaskólski 40′, Sebastian Hulisz 54′

BUDOWLANY KS: Tatera – Muszyński (68′ Szurgot), Rydzyński, Wiśniewski, Dąbek – Sieradzki – R. Kostkowski, M. Kostkowski, Dudzik, Andrzejewski – K. Sapa (59′ Chromański).

POGOŃ: Uklejewski – Duszyński, Kruszewski, Hulisz, Jaskólski – Mrówczyński (81′ Priebe), Perliński, Kopliński, Kwiatkowski – K. Szal, Nawrocki.

Sędziował: Łukasz Zasada (Włocławek).