Bydgoszcz
-4C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H -4 • L -4
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPorażka Zawiszy. Testowani się nie popisali
Stadion miejski im. Eugeniusza Połtyna, KKP Bydgoszcz, ul. Słowiańska, Wzgórze Wolności - ED - rozmiar
24.01.2016 | 10:19

Porażka Zawiszy. Testowani się nie popisali

W sobotę zawiszanie ulegli Wiśle Płock.

Na zdjęciu: Mecz odbył się na stadionie przy ul. Słowiańskiej.

Fot. ED

W sobotnim meczu sparingowym piłkarze Zawiszy Bydgoszcz wyraźnie przegrali z Wisłą Płock. Zespół lidera I ligi nie miał większych problemów z bydgoszczanami i już do przerwy prowadził trzema bramkami.

Trener Zbigniew Smółka zdecydował się na dość eksperymentalne zestawienie obrony i wystawił w niej testowanych Jeana-Yvesa M’voto i Nenada Dedicia oraz wystawionego na listę transferową Łukasza Nawotczyńskiego. Przy pierwszej bramce błąd popełnili jednak dwaj inni gracze odpowiadający za defensywę – Sebastian Kamiński i Damian Węglarz. Ich niezdecydowanie wykorzystał Arkadiusz Reca, który w 12. minucie wyprowadził Wisłę na prowadzenie. Do przerwy jeszcze Damian Piotrowski i Mikołaj Lebedyński zdołali trafić do siatki i przyjezdni prowadzili 3:0.

Po zmianie stron na boisku nie było już M’voto, a pojawili się za to zawodnicy rezerw i juniorzy – Artur Olszanowski, Kacper Mrozik i Damian Michalski. Honorową bramkę zdobył jednak Nawotczyński, który w 65. minucie pokonał Bartosza Kanieckiego.

Dla Zawiszy była to druga porażka podczas trwającego okresu przygotowawczego. W najbliższą sobotę bydgoszczanie mają zmierzyć się z Nielbą Wągrowiec. Ta ma jednak spore problemy finansowe i rozegranie meczu nie jest jeszcze pewne.

Powiązane treści