Bydgoszcz
-4C
85% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H -4 • L -4
-6C
Wt
-8C
Sr
-7C
Czw
-3C
Pt
-2C
Sob
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPort Lotniczy Bydgoszcz ponownie otwiera swoje podwoje dla zwiedzających
W hali odlotów
12.09.2017 | 17:36

Port Lotniczy Bydgoszcz ponownie otwiera swoje podwoje dla zwiedzających

Będzie można zobaczyć, to czego podróżni nie widzą...

Na zdjęciu: Wycieczka na lotnisko, to też okazja, żeby obejrzeć nowe wnętrza terminala, po ubiegłorocznej przebudowie.

Fot. Stanisław Gazda

Już teraz chętni mogą poznać kulisy pracy lotniska m.in. sprawdzając jak działają skanery bagaży, wsiąść do bojowego wozu strażackiego, czy posłuchać opowieści lotniskowego sokolnika. To też okazja, żeby obejrzeć nowe wnętrza terminala, po ubiegłorocznej przebudowie.

Program wycieczki to nie tylko „ścieżka pasażera”, którą przechodzą wszyscy odlatujący z Portu Lotniczegp Bydgoszcz. To także miejsca, które na co dzień pasażerowie nie mają dostępu, takie jak bagażownia czy remiza Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej. Dodatkową atrakcją jest prezentacją specjalistycznego sprzętu lotniskowego, który na co dzień zapewnia bezpieczeństwo operacji lotniczych. Są to m.in. nowoczesne wozy bojowe strażaków, sprzęt do odladzania czy ambulift przewożący osoby niepełnosprawne bezpośrednio do samolotu.

Zwiedzanie Portu Lotniczego Bydgoszcz to wspaniała okazja, aby zapoznać się z pracą lotniska „od kuchni”. Z naszymi gośćmi zaglądamy w bardzo ważne dla pracy lotniska miejsca, które nie są ogólnodostępne. Omawiamy również funkcje poszczególnych sprzętów, które są używane na lotnisku, a także mówimy o roli poszczególnych pracowników na wszystkich etapach od stanowiska check-in aż do obsługi naziemnej. – mówi Artur Niedźwiecki z biura prasowego Portu Lotniczego Bydgoszcz. –Szczególną popularnością cieszą się podopieczni naszego sokolnika oraz wozy bojowe LSRG.

Wycieczki dedykowane są dzieciom powyżej 5 roku życia, młodzieży i dorosłym. Dla chętnych na zwiedzanie Portu przygotowano kilka pakietów, które różnią się od siebie programem oraz zestawami upominków, które otrzymują uczestnicy.

Wycieczki kończymy quizem wiedzy. Dzieci są bardzo uważne i często konkurencja jest bardzo zacięta. To najlepszy dowód na to, że „Port od kuchni'”, to ciekawa propozycja – dodaje Artur Niedźwiecki.

Chęć udziału w wycieczce można zgłaszać poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na stronie internetowej Portu: plb.pl/pl/contents/357

Zgłoszenia może dokonać osoba, która będzie odpowiedzialna za grupę podczas wizyty w Porcie Lotniczym Bydgoszcz. Wycieczki organizowane będą w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 16.00 i uzależnione są od aktualnego rozkładu lotów. Przy ustalaniu terminu wycieczki brana jest pod uwagę kolejność zgłoszeń.

Powiązane treści