Bydgoszcz
13C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 13 • L 13
15C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
14C
Sob
14C
Nd
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPortret z kujawsko-pomorskim zabytkiem w tle
zamek Swiecie
24.05.2016 | 17:07

Portret z kujawsko-pomorskim zabytkiem w tle

Konkurs fotograficzny to ciekawy sposób na pokazanie znanych zabytków oraz obiektów, które są warte odkrycia.

Na zdjęciu: Ruiny zamku krzyżackiego w Świeciu znajdują się w gronie zabytków naszego województwa.

Fot. Wolskaola (wikipedia)

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy po raz kolejny zachęca do fotografowania się na tle obiektów historycznych. Właśnie trwa 2 edycja konkursu „Portret z kujawsko-pomorskim zabytkiem w tle”. 

Udział w nim mogą wziąć wszystkie chętne osoby, które nie zajmują się zawodowo fotografią. W konkursie nie obowiązują żadne kryteria wiekowe, lecz niepełnoletni uczestnicy muszą posiadać zgodę rodzica/opiekuna prawnego. Każdy autor może przesłać maksymalnie 2 fotografie. Każde przesłane zdjęcie musi być zgodne z tematem konkursu: zabytki województwa kujawsko-pomorskiego, na tle których należy sfotografować jedną osobę lub grupę ludzi. Organizatorzy liczą na kreatywność uczestników w sposobie pokazania obiektów historycznych.

Dokładne wytyczne co do rozmiarów fotografii oraz informacji, które muszą pojawić się w zgłoszeniu, można znaleźć w regulaminie dostępnym na stronie internetowej www.edd-kpck.pl Tam też podane są sposoby przesyłania prac.

Fotografie można nadsyłać do 15 sierpnia. Wyniki będą znane najpóźniej na początku września. Nagroda główna to weekendowy pobyt dla dwóch osób w hotelu w zabytkowym obiekcie Kujaw i Pomorza.

Konkurs towarzyszy obchodzonym we wrześniu Europejskim Dniom Dziedzictwa. Patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

Powiązane treści