Bydgoszcz
24C
Niebo częściowo zachmurzone
53% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 24 • L 24
21C
Sr
23C
Czw
28C
Pt
23C
Sob
29C
Nd
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPościg za półnagim mężczyzną. Mundurowi złapali go dopiero, gdy wszedł na figurę Matki Boskiej
policja Bydgoszcz
01.05.2018 | 23:23

Pościg za półnagim mężczyzną. Mundurowi złapali go dopiero, gdy wszedł na figurę Matki Boskiej

31-latek trafił po zdarzeniu na oddział psychiatryczny szpitala.

Na zdjęciu: Policjanci w ciągu kilku minut złapali agresywnego 31-latka.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

Nietypowej interwencji musieli podjąć się w miniony piątek pod Grudziądzem miejscowi policjanci. Mundurowi ścigali półnagiego mężczyznę, który uszkodził cztery auta, przez jedno został potrącony, a jego szaleńczy bieg zakończył się na… figurze Matki Boskiej.

Niecodzienna historia rozegrała się w ostatni piątek przed południem w miejscowości Nowa Wieś. Ze zgłoszenia, które do funkcjonariuszy dotarło tuż przed godziną jedenastą, wynikało, że młody mężczyzna zatrzymuje samochody, po czym je uszkadza i… biegnie dalej. Na miejscu okazało się, że w ten sposób straty ponieśli właściciele czterech pojazdów. Kierowca piątego nie zdążył zahamować i potrącił 31-latka. Siła uderzenia nie była jednak duża, więc mężczyzna kontynuował swój bieg. Jak relacjonują grudziądzcy policjanci, delikwenta udało się zatrzymać po pięciu minutach, gdy ściągnęli go z figury Matki Boskiej, na którą chwilę wcześniej wszedł.

31-latek zaraz po policyjnej interwencji został przewieziony do szpitala na oddział psychiatryczny. Pobrano od niego również krew do badań na zawartość alkoholu oraz innych substancji odurzających.

To jednak nie koniec sprawy – straty, które spowodował agresor, wyniosły ponad siedem tysięcy złotych. Wszystko wskazuje na to, że może usłyszeć zarzut uszkodzenia mienia. Ma również odpowiedzieć za popełnione w czasie swojego nietypowego rajdu wykroczenia. – W tej sprawie nadal zbierany jest materiał dowodowy – mówi st. asp. Jacek Jeleniewski z Komendy Powiatowej Policji w Grudziądzu.

Powiązane treści