Bydgoszcz
-12C
85% wilgotność
Wiatr: 1km/h S
H -12 • L -12
-12C
Pon
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPoseł z Bydgoszczy zrzekł się immunitetu. Aby stanąć przed sądem
Paweł Olszewski
21.07.2016 | 09:18

Poseł z Bydgoszczy zrzekł się immunitetu. Aby stanąć przed sądem

Paweł Olszewski postanowił zrzec się immunitetu.

Na zdjęciu: Paweł Olszewski

Fot. ST/archiwum

Poseł Paweł Olszewski zrzekł się w środę immunitetu. Taką decyzję podjął wobec aktu oskarżenia wniesionego przez szefa „Solidarności” Piotra Dudę.

Sprawa miała swój początek w marcu 2014 roku, gdy Olszewski na antenie TVP Info stwierdził m.in., że „Piotr Duda nie miał cywilnej odwagi, żeby odmówić pacyfikowania robotników, którzy strajkowali. To jest jakby jednoznaczne”. Tematem tamtej rozmowy była działalność Lecha Wałęsy, a Olszewski utrzymuje, że bronił dobrego imienia byłego prezydenta.

Przewodniczący NSZZ Solidarność uznał te słowa za pomówienie i wniósł do Sądu Rejonowego Warszawa Śródmieście prywatny akt oskarżenia. Sprawa została jednak odroczona z powodu chroniącego posła immunitetu. Duda zwrócił się więc do marszałka sejmu o jego uchylenie, a podczas środowych obrad Komisji Regulaminowej Olszewski sam zrzekł się ochrony. Na twitterze były wiceminister infrastruktury skomentował sytuację słowami: „Spotkamy się w sądzie :)”.

Powiązane treści