Bydgoszcz
17C
Opady
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 17 • L 17
18C
Sr
18C
Czw
19C
Pt
21C
Sob
24C
Nd
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPoseł z okręgu bydgoskiego dostał pracę w ministerstwie. Będzie współpracował z Macierewiczem
Bartosz Kownacki
16.11.2015 | 23:38

Poseł z okręgu bydgoskiego dostał pracę w ministerstwie. Będzie współpracował z Macierewiczem

Na zdjęciu: Bartosz Kownacki (w środku) podczas kampanii wyborczej przekonywał, że polski rząd popełnił błąd, decydując się na zakup śmigłowców Caracal. Miały na tym stracić bydgoskie Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2.

Fot. Eryk Dominiczak

Potwierdziły się medialne przypuszczenia – Bartosz Kownacki z Prawa i Sprawiedliwości, wybrany po raz drugi na posła w okręgu bydgoskim, został wiceministrem obrony narodowej. Jego nominację podpisała w poniedziałek premier Beata Szydło.

O nowym stanowisku 37-letniego parlamentarzysty wywodzącego się z Warszawy mówiło się na giełdzie ministerialnych nazwisk od kilku dni. Informację taką podał portal Bydgoszcz24.pl, na łamach którego teksty publikuje współpracująca z Kownackim Ewa Starosta, była radna Bydgoszczy. Szefem Kownackiego będzie Antoni Macierewicz, który w rządzie Beaty Szydło pokieruje MON.

Kownacki w 2011 roku startował w okręgu nr 4 z pierwszego miejsca na liście PiS-u jako „spadochroniarz” z Warszawy. Otrzymał wówczas ponad 7700 głosów. W październikowych wyborach poprawił ten wynik o 1300 głosów, mimo że startował z trzeciej pozycji. W minionej kadencji pracował w sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

Powiązane treści