Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
96% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 3 • L 3
9C
Pt
9C
Sob
12C
Nd
13C
Pon
16C
Wt
ZDMIKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego w okolicach węzła Garbary. Trwa oczekiwanie na pomoc medyczną dla pasażera.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPoseł z okręgu bydgoskiego dostał pracę w ministerstwie. Będzie współpracował z Macierewiczem
Bartosz Kownacki
16.11.2015 | 23:38

Poseł z okręgu bydgoskiego dostał pracę w ministerstwie. Będzie współpracował z Macierewiczem

Bartosz Kownacki został powołany przez premier Beatę Szydło na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Na zdjęciu: Bartosz Kownacki (w środku) podczas kampanii wyborczej przekonywał, że polski rząd popełnił błąd, decydując się na zakup śmigłowców Caracal. Miały na tym stracić bydgoskie Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2.

Fot. Eryk Dominiczak

Potwierdziły się medialne przypuszczenia – Bartosz Kownacki z Prawa i Sprawiedliwości, wybrany po raz drugi na posła w okręgu bydgoskim, został wiceministrem obrony narodowej. Jego nominację podpisała w poniedziałek premier Beata Szydło.

O nowym stanowisku 37-letniego parlamentarzysty wywodzącego się z Warszawy mówiło się na giełdzie ministerialnych nazwisk od kilku dni. Informację taką podał portal Bydgoszcz24.pl, na łamach którego teksty publikuje współpracująca z Kownackim Ewa Starosta, była radna Bydgoszczy. Szefem Kownackiego będzie Antoni Macierewicz, który w rządzie Beaty Szydło pokieruje MON.

Kownacki w 2011 roku startował w okręgu nr 4 z pierwszego miejsca na liście PiS-u jako „spadochroniarz” z Warszawy. Otrzymał wówczas ponad 7700 głosów. W październikowych wyborach poprawił ten wynik o 1300 głosów, mimo że startował z trzeciej pozycji. W minionej kadencji pracował w sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

Powiązane treści