Bydgoszcz
-3C
Słonecznie
68% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H -3 • L -3
6C
Nd
6C
Pon
8C
Wt
9C
Sr
7C
Czw
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBlogiPośle Skutecki, odejdź z polityki!
Paweł Skutecki Bydgoszcz
25.08.2017 | 05:48

Pośle Skutecki, odejdź z polityki!

- Z niedowierzaniem przyglądam się nieudolnej akcji referendalnej w Bydgoszczy - pisze Jakub Mendry.

Na zdjęciu: Paweł Skutecki organizuje referendum.

Fot. archiwum

Z niedowierzaniem przyglądam się nieudolnej akcji referendalnej w Bydgoszczy. Prezydenta miasta odwołać chcą bowiem osoby totalnie niezdolne do ewentualnego przejęcia władzy.

Trudno nawet wybrać największą z ich dotychczasowych wpadek. Ubiegły tydzień zaowocował np. w konferencję prasową, o której poseł Kukiz’15 – Paweł Skutecki – i jego pupile najzwyczajniej w świecie zapomnieli. Skoro tak proste zadanie, jak zwykłe spotkanie z dziennikarzami, przerasta tych ludzi, to w jaki sposób mieliby oni zarządzań setkami milionów złotych z bydgoskiego budżetu? To nie tylko zwykłe bałaganiarstwo i niedbalstwo, ale też brak szacunku dla pracy przedstawicieli lokalnych mediów. Buta, którą prezentują warszawscy politycy prawicy dotarła również do miasta nad Brdą.

Na tym jednak nie koniec wpadek. Prawa ręka tego samego posła (Przemysław Skrzypek), również zaangażowana w próbę odwołania prezydenta Bruskiego, zamieściła w internecie wpis pełen gróźb karalnych i przekleństw skierowanych do miejskiego urzędnika. Poseł Paweł Skutecki nie wyciągnął jednak żadnych konsekwencji od swojego współpracownika, dając tym samym przyzwolenie na tego typu zachowanie.

Do zakończenia akcji zbierania podpisów w sprawie ewentualnego referendum pozostał tydzień. Już dziś jednak wiadomo, że mieszkańcy nie stanęli tłumnie za tą kuriozalną ideą. Wymaganej liczby podpisów raczej nie uda się zebrać, co powinno być nauczką dla posła Skuteckiego. Mieszkańcy pokazali mu bowiem żółtą kartkę: nie chcemy, by w mieście rządzili ludzie tak nonszalancko podchodzący do władzy, którą sami sprawują.

Jakub Mendry

Radny Miasta Bydgoszczy

Radny Miasta Bydgoszczy.

Panel dyskusyjny


Powiązane treści