Bydgoszcz
20C
Opady
72% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 20 • L 20
21C
Nd
14C
Pon
18C
Wt
21C
Sr
22C
Czw
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPosłowie PiS chwalą się załatwionym dofinansowaniem dla Astorii
Kozanecka i Latos
06.06.2017 | 15:12

Posłowie PiS chwalą się załatwionym dofinansowaniem dla Astorii

Na zdjęciu: Ewa Kozanecka i Tomasz Latos podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Fot. Stanisław Gazda

– Chcieliśmy przekazać kolejną dobrą wiadomość dla bydgoszczan i regionu. W ramach programu „Inwestycje o szczególnym znaczeniu dla sportu” Bydgoszcz dostała 25 mln zł na rewitalizację kompleksu Astorii – ogłosił na dzisiejszej konferencji prasowej  poseł PiS Tomasz Latos.

­Każdy z nas stara się walczyć o ważne sprawy dla regionu – ciągnął dalej poseł Latos – i robimy to skutecznie; czy to dotyczy sportu, dróg, ochrony zabytków, kultury. I to, że atakujemy ministrów konstytucyjnych, powoduje, że w wielu sprawach jesteśmy naprawdę skuteczni.

Posłanka Ewa Kozanecka podkreśliła, że przyznane Bydgoszczy dofinansowanie na budowę basenu olimpijskiego jest najwyższym przydzielonym w tym roku przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Bydgoszcz będzie pierwszym miastem w województwie, które będzie mogło pochwalić się tak nowoczesnym obiektem sportowym, dzięki merytorycznemu podejściu do sprawy zarówno przez ministra sportu i turystyki, jak i jego zastępcę.

Dla nas, posłów, pomaganie miastu w uzyskiwaniu najlepszego dofinansowania do różnych przedsięwzięć jest obowiązkiem i zadaniem, z którego nie zrezygnujemy – zadeklarowała posłanka PiS.

Po tych słowach poseł Latos zaprosił prezydenta Bydgoszczy do współpracy. Jeżeli tak się stanie – o wiele więcej uda się ważnych spraw dla miasta i regionu załatwić. – My staramy się konstruktywnie współpracować z prezydentem Bruskim i oczekujemy od niego tego samego – powiedział poseł Latos.

Tymczasem ratusz chwali się, że dzięki dobrej kondycji finansowej miasto może zwiększyć środki na wkład własny i rozpocząć to zadanie, na które potrzeba około stu milionów złotych. A przypomnieć należy, iż projekt budowy nowego olimpijskiego basenu na gruzach dawnej Astorii uzyskał o połowę niższe dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki niż wnioskowane przez miasto 50 mln zł.

Powiązane treści