Bydgoszcz
7C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 7 • L 7
21C
Sob
24C
Nd
23C
Pon
19C
Wt
15C
Sr
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnalePoszła wywiesić pranie i straciła portfel oraz telefon
wash-878818_1280
15.08.2016 | 09:47

Poszła wywiesić pranie i straciła portfel oraz telefon

Rzeczy zabrał 51-letni mężczyzna.

Na zdjęciu: Wieszanie prania sporo ją kosztowało.

Fot. wolny dostęp

Mieszkanka Szubina na długo zapamięta, by zawsze zamykać za sobą drzwi od mieszkania. Gdy wyszła na chwilę, aby wywiesić pranie, ktoś wszedł do lokalu i ukradł portfel z pieniędzmi i telefon. Na szczęście udało się znaleźć złodzieja.

Zgłoszenie kradzieży dotarło do dyżurnego szubińskiego komisariatu w ubiegły czwartek (11.08) ok. godz. 13:00. Na miejsce pojechali policjanci. Po rozmowie z poszkodowaną udało się ustalić personalia podejrzewanego. Mundurowi wytypowali, że może nim być 51-letni mieszkaniec gminy, który „kręcił się” nieopodal kamienicy, w której doszło do przestępstwa. Ustalono, również, że mężczyzna nie ma w budynku żadnej rodziny ani znajomych, więc nie powinno go tam w ogóle być.

Poszukiwania 51-latka trwały prawie dwie godziny. Znaleźli go policjanci pełniący służbę na terenie Szubina. Mężczyzna miał przy sobie część skradzionej gotówki. Był nietrzeźwy, więc trafił do policyjnego aresztu.

Następnego dnia zatrzymany tłumaczył się ze swojego zachowania. Jednak o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za który grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Powiązane treści