Bydgoszcz
16C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNW
H 16 • L 16
19C
Wt
23C
Sr
24C
Czw
22C
Pt
24C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePoszukiwany 17-latek w rękach policji. I z nowymi zarzutami
policja_1200x800
19.09.2017 | 07:44

Poszukiwany 17-latek w rękach policji. I z nowymi zarzutami

Nieletni odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Na zdjęciu: Policjanci pojawili się w miejscu przebywania nastolatka.

Fot. archiwum

Policjanci z bydgoskiego Błonia, zajmujący się problematyką nieletnich, zatrzymali poszukiwanego 17-latka. W trakcie zatrzymania, nastolatek dokonał naruszenia nietykalności funkcjonariusza. Co więcej, odpowie on nie tylko za to.

Młody chłopak był poszukiwany przez młodzieżowy ośrodek wychowawczy. Funkcjonariusze ustalili, że nastolatek może przebywać na bydgoskim błoniu. W niedzielę postanowili to sprawdzić i udali się w wytypowane przez nich miejsce. Ich przewidywania okazały się trafne i nastolatek został zauważony, gdy wychodził z mieszkania.

Funkcjonariusze przystąpili do kolejnych działań, lecz nie przebiegły one spokojnie. – Podczas zatrzymywania nastolatek był bardzo agresywny. Próbował się wyrwać. Swoją agresję skierował na jednego z policjantów, powodując u niego naruszenie nietykalności cielesnej. Po obezwładnieniu 17-latka, mundurowi znaleźli przy nim podrobioną legitymację rzemieślniczą. Młodzieniec został doprowadzony do komisariatu na bydgoskim Błoniu – informuje podkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Nieletni usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz sfałszowania dokumentu. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Powiązane treści