Bydgoszcz
26C
Niebo częściowo zachmurzone
47% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 26 • L 26
25C
Sob
25C
Nd
24C
Pon
22C
Wt
25C
Sr
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnalePoszukiwany pijany uciekał przed policją rowerem
bicykl
21.05.2018 | 10:34

Poszukiwany pijany uciekał przed policją rowerem

Na zdjęciu: Odpowie za ucieczkę rowerem w stanie nietrzeźwości.

Fot. Archiwum.

Policjanci z Koronowa zatrzymali poszukiwanego listem gończym. 20-latek wpadł, gdy spożywał alkohol. Próbował uciec rowerem funkcjonariuszom. Był pijany. Mężczyzna trafił już do więzienia. Dodatkowo odpowie za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które przyjął przed godziną 01:00 w nocy dyżurny z Koronowa. Ze zgłoszenia wynikało, że przy ulicy Pomianowskiego w Koronowie na klatce schodowej dwaj mężczyźni spożywają alkohol. Na miejsce został skierowany patrol. Jeden z mężczyzn na widok radiowozu wsiadł na rower i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu rowerzysta przewrócił się. Policjanci zatrzymali go.

20-latek był znany policjantom. Wiedzieli też, że był poszukiwany. Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie wszystko się potwierdziło. Za mężczyzną został wydany list gończy do odbycia kary pozbawienia wolności. Poszukiwany został dowieziony do komisariatu.

Tam badanie trzeźwości wykazało, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Teraz najbliższy czas spędzi już za kratkami zakładu karnego. Co więcej, będzie też odpowiadać przed sądem za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości.

Powiązane treści