Bydgoszcz
0C
Niebo głównie zachmurzone
68% wilgotność
Wiatr: 6km/h E
H 0 • L 0
-4C
Czw
-4C
Pt
1C
Sob
3C
Nd
-2C
Pon
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePotężny pożar w regionie! Doszczętnie spłonęła hala jednej z firm [ZDJĘCIA]
pożar Czarne Błoto_ OSP Papowo Toruńskie-1
03.11.2018 | 09:51

Potężny pożar w regionie! Doszczętnie spłonęła hala jednej z firm [ZDJĘCIA]

Kujawsko-pomorscy strażacy o pożarze poinformowali tuż przed godziną 4:00.

Na zdjęciu: Całkowicie spłonął budynek o powierzchni blisko 500 metrów kwadratowych.

Fot. OSP Papowo Biskupie

Dziewiętnaście zastępów straży pożarnej do wczesnych godzin porannych gasiło poważny pożar w firmie motoryzacyjnej niedaleko Torunia.

Kujawsko-pomorscy strażacy poinformowali o pożarze tuż przed godziną 4:00. Pożar pojawił się w hali magazynowo-montażowej firmy MR Auto w miejscowości Czarne Błoto (powiat toruński, gmina Zławieś Wielka). – Całkowicie spłonęła stolarnia i spawalnia – opisuje bryg. Andrzej Seroczyński, oficer prasowy komendy PSP w Toruniu. Jak dodaje, w sumie ogień objął powierzchnię ponad 500 metrów kwadratowych. Ustaliliśmy, że spłonęła nowa hala tej firmy, którą otwarto do użytku na początku czerwca. Obok hali, powstał także budynek socjalny wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i parkingami.

Strażacy cały czas pracują na miejscu zdarzenia. – Pożar w zasadzie został już ugaszony, ale cały czas trwa rozbiórka obiektów, by mogło zostać zlokalizowane zarzewie ognia – podkreśla bryg. Seroczyński. Jak nas poinformował, do toruńskiej jednostki zgłoszenie o pożarze wpłynęło o 2:38 w nocy. W kulminacyjnym momencie, z ogniem walczyło dziewiętnaście zastępów straży pożarnej.

Straty wskutek pożaru są gigantyczne. – Mogą one osiągnąć nawet 5 milionów złotych – mówi rzecznik prasowy toruńskich strażaków. Wskutek pożaru nie ma osób poszkodowanych. Dokładne przyczyny pożaru wyjaśnić ma śledztwo, które prowadzić będą policjanci pod nadzorem toruńskiej prokuratury.

Powiązane treści