Bydgoszcz
-6C
Słonecznie
53% wilgotność
Wiatr: 7km/h ENE
H -6 • L -6
-1C
Pon
-0C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
1C
Pt
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnalePotrącenie rowerzystki pod Bydgoszczą. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia
wypadek_rower
01.11.2017 | 13:04

Potrącenie rowerzystki pod Bydgoszczą. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia

Do groźnego w skutkach zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 10.

Na zdjęciu: Poszkodowana rowerzystka trafiła z obrażeniami do szpitala.

Fot. archiwum

52-letnia rowerzystka trafiła z obrażeniami do szpitala po tym, jak w poniedziałek nad ranem na drodze krajowej nr 10 w rejonie Makowisk została potrącona przez samochód ciężarowy. Jego kierowca zbiegł z miejsca wypadku, ale po kilku godzinach został zatrzymany przez bydgoskich policjantów.

Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy wysłanych na miejsce zdarzenia, do potrącenia kobiety doszło w momencie wyprzedzania jej przez ciężarówkę. – Nieznany wówczas sprawca nie zatrzymał się i nie udzielił poszkodowanej pomocy – relacjonuje asp. szt. Lidia Kowalska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Ranną 52-latkę karetka pogotowia przewiozła do jednego ze szpitali.

Dzięki pracy wykonanej na miejscu zderzenia i analizy zabezpieczonych dowodów w ciągu kilku godzin udało się ustalić i zlokalizować uciekiniera. Okazał się nim 51-letni bydgoszczanin. Został on zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. – Zatrzymano również jego prawo jazdy – dodaje Kowalska.

Policjanci postawili zatrzymanemu zarzuty spowodowania wypadku oraz nieudzielenia pomocy rannej rowerzystce. Grozi mu za te czyny do nawet ośmiu lat pozbawienia wolności.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail