Bydgoszcz
-3C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H -3 • L -3
-5C
Wt
-9C
Sr
-9C
Czw
-8C
Pt
-1C
Sob
PILNE: Tramwaje ponownie nie kursują ulicą Chodkiewicza. Linie nr 4 i 6 skierowane są do pętli Las Gdański, możliwe są także opóźnienia kursów - podało ZDMiKP.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPotykają się kulinarnie
Black-boxy na XIII Kujawsko-Pomorskich Potyczkach Kulinarnych
27.11.2015 | 13:57

Potykają się kulinarnie

Black-boxy, czyli kulinarne jajko z niespodzianką, mają wyzwolić u kucharzy jeszcze większą kreatywność.

Na zdjęciu: W kulinarnych szrankach stanęło dwunastu kucharzy z całej Polski, wśród nich jedna kobieta.

Fot. Stanisław Gazda

W Hotelu City trwają XIII Kujawsko- Pomorskie Potyczki Kulinarne. Dwanaścioro kucharzy z całej Polski, po troje na stanowiskach, czterokrotnie zmierzy się z niewiadomą (muszą ugotować coś ze składników z czarnych skrzynek) i z czasem, bo każda z ekip ma na swoją pracę półtorej godziny.

Każdy może przyjść, podpatrzeć gotowanie na żywo, jednak szczególnie mile widziani są uczniowie profili i szkół gastronomicznych – mówi Dariusz Gwiazda, pomysłodawca i organizator Potyczek. – Uczestnik ma za zadanie przygotowanie sześciu talerzy dań głównych z tego, co znajduje się w black box-ach. Niespodzianka jaką napotykają kucharze, ma w nich wyzwolić większą kreatywność.Mogę zdradzić, że na pewno znajduje się tam rostbef. To bardzo wdzięczne mięso, dające wiele kulinarnych możliwości. – dodaje.

Pięcioosobowe jury zwraca uwagę na przygotowanie stanowiska, czystość i higienę pracy, zużycie produktów, przygotowanie zawodowe, czyli prawidłowe wykorzystanie technik kulinarnych, umiejętności organizacyjne, sposób zaprezentowania potrawy, kreatywność pod względem estetyki i wyglądu całego dania, teksturę poszczególnych elementów potrawy no i oczywiście jej smak.

Potyczki, to także okazja dla firm z branży gastronomicznej do zaprezentowania najnowszych trendów i asortymentu przydatnego w kuchni, pokazy gotowania i szkolenia np. z obsługi konsumenta.

Ogłoszenie wyników o godzinie 20.00 w restauracji 3V6. O rozstrzygnięciach poinformujemy naszych Czytelników w kolejnym materiale.

 

Powiązane treści