Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 10 • L 10
13C
Czw
13C
Pt
14C
Sob
14C
Nd
8C
Pon
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPotykają się kulinarnie
Black-boxy na XIII Kujawsko-Pomorskich Potyczkach Kulinarnych
27.11.2015 | 13:57

Potykają się kulinarnie

Black-boxy, czyli kulinarne jajko z niespodzianką, mają wyzwolić u kucharzy jeszcze większą kreatywność.

Na zdjęciu: W kulinarnych szrankach stanęło dwunastu kucharzy z całej Polski, wśród nich jedna kobieta.

Fot. Stanisław Gazda

W Hotelu City trwają XIII Kujawsko- Pomorskie Potyczki Kulinarne. Dwanaścioro kucharzy z całej Polski, po troje na stanowiskach, czterokrotnie zmierzy się z niewiadomą (muszą ugotować coś ze składników z czarnych skrzynek) i z czasem, bo każda z ekip ma na swoją pracę półtorej godziny.

Każdy może przyjść, podpatrzeć gotowanie na żywo, jednak szczególnie mile widziani są uczniowie profili i szkół gastronomicznych – mówi Dariusz Gwiazda, pomysłodawca i organizator Potyczek. – Uczestnik ma za zadanie przygotowanie sześciu talerzy dań głównych z tego, co znajduje się w black box-ach. Niespodzianka jaką napotykają kucharze, ma w nich wyzwolić większą kreatywność.Mogę zdradzić, że na pewno znajduje się tam rostbef. To bardzo wdzięczne mięso, dające wiele kulinarnych możliwości. – dodaje.

Pięcioosobowe jury zwraca uwagę na przygotowanie stanowiska, czystość i higienę pracy, zużycie produktów, przygotowanie zawodowe, czyli prawidłowe wykorzystanie technik kulinarnych, umiejętności organizacyjne, sposób zaprezentowania potrawy, kreatywność pod względem estetyki i wyglądu całego dania, teksturę poszczególnych elementów potrawy no i oczywiście jej smak.

Potyczki, to także okazja dla firm z branży gastronomicznej do zaprezentowania najnowszych trendów i asortymentu przydatnego w kuchni, pokazy gotowania i szkolenia np. z obsługi konsumenta.

Ogłoszenie wyników o godzinie 20.00 w restauracji 3V6. O rozstrzygnięciach poinformujemy naszych Czytelników w kolejnym materiale.

 

Powiązane treści