Bydgoszcz
-4C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H -4 • L -4
-11C
Sr
1C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPoważna awaria na ulicy Focha. Nie kursują tramwaje
tramwaj Focha
13.12.2015 | 09:08

Poważna awaria na ulicy Focha. Nie kursują tramwaje

Od niedzielnego poranka tramwajem nie dojedziemy do dworca głównego, a także na Wilczak.

Na zdjęciu: Tramwaje nie kursują do odwołania ulicą Focha.

Fot. Sebastian Torzewski

Z powodu awarii wodociągowej w ciągu ulicy Focha do odwołania wzdłuż tej arterii nie będą kursowała komunikacja tramwajowa – informują drogowcy.

Uszkodzenie sieci spowodowało, że już rano Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej dokonał zmian w trasach linii docierających do Wilczaka oraz pętli przy ulicy Rycerskiej. Tramwaje linii nr 1, 3 oraz 8 są kierowane od ronda Jagiellonów w stronę pętli na Babiej Wsi, z kolei linia nr 5 kursuje do pętli technicznej przy ul. Bałtyckiej.

W zamian dla pasażerów została uruchomiona komunikacja zastępcza – na trasie od ronda Jagiellonów, przez ul. Focha i Królowej Jadwigi do Rycerskiej z częstotliwością 20 minut kursuje autobus  „Za T3”, z kolei na odcinku rondo Jagiellonów – Wilczak – w identycznych odstępach czasu – funkcjonuje linia „Za T8”.

Bilety z linii tramwajowych zachowują ważność po przesiadce na komunikację zastępczą i odwrotnie. Zmiany obowiązują do odwołania.

Powiązane treści