Bydgoszcz
-4C
Niebo głównie zachmurzone
79% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H -4 • L -4
-11C
Sr
1C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPoważna awaria przy węźle Klaryski. Nie kursują tramwaje [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA]
Linia 2 Las Gdański Bydgoszcz
11.05.2016 | 13:22

Poważna awaria przy węźle Klaryski. Nie kursują tramwaje [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA]

O zdarzeniu drogowcy poinformowali po godzinie trzynastej.

Na zdjęciu: Przejazd przez skrzyżowanie ulic: Gdańskiej, Jagiellońskiej oraz Focha jest niemożliwy.

Fot. Eryk Dominiczak / archiwum

Do niecodziennej sytuacji doszło w środę wczesnym popołudniem na torowisku w rejonie węzła przy kościele Klarysek. Jedna z szyn podniosła się o 30 centymetrów, uniemożliwiając przejazdy tramwajów.

Jak udało nam się ustalić, ruch pojazdów szynowych u zbiegu ulic Gdańskiej, Jagiellońskiej oraz Focha jest bezterminowo wstrzymany. Na miejscu pracują już wszystkie służby odpowiedzialne za utrzymanie infrastruktury drogowo-szynowej w mieście.

Nie wiadomo, jak długo potrwa naprawianie szkód. – Jest za wcześnie na takie analizy – słyszymy od dyżurnego nadzoru ruchu MZK.

[AKTUALIZACJA]

Jak poinformował ZDMiKP, służby naprawcze powinny usunąć usterkę do około godziny 16:00. Do tego czasu wszystkie tramwaje – z uwagi na wyłączony z ruchu odcinek rondo Jagiellonów – Klaryski – kursują trasami czasowo zmienionymi, ale „z uwagi na dynamiczną sytuację, decyzje podejmowane są na bieżąco przez służby nadzoru ruchu MZK”.

Drogowcy apelują także, aby do czasu usunięcia awarii korzystać z komunikacji autobusowej i alternatywnych środków transportu.

[AKTUALIZACJA II]

O godzinie 14:10 przywrócono ruch w rejonie węzła Klaryski. Możliwe są nadal bardzo duże opóźnienia w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej.

Powiązane treści