Bydgoszcz
0C
Intensywne opady śniegu
90% wilgotność
Wiatr: 7km/h S
H 0 • L 0
0C
Pt
0C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePowtórnie popłyną dla chorego Rafała
Spływ dla Rafała (Copy)
04.09.2016 | 12:17

Powtórnie popłyną dla chorego Rafała

Z Bydgoszczy do Gdańska - wszystko dla chorego Rafała.

Na zdjęciu: Tak było podczas pierwszej edycji spływu.

Fot. policja

Policjanci z Fordonu ponownie organizują charytatywny spływ Wisłą. Tym razem do akcji dołączą funkcjonariusze z bydgoskiego komisariatu ze Szwederowa. Wszystkich będzie siedmioro. Inspiracją do drugiej edycji był poprzedni sukces fordońskich policjantów. Na rehabilitację chorego 14-letniego Rafała zebrali około 12 tysięcy złotych. Spływ rozpocznie się 5 września o godzinie 08:00 z brzegu Wisły koło mostu Fordońskiego do portu w Gdańsku. Chcą dotrzeć do końca trasy w pięć dni tj. w piątek 9 września.

 Blisko 12 tysięcy złotych udało się zebrać podczas charytatywnego spływu zorganizowanego w czerwcu przez policjantów z Fordonu. Był to nieoczekiwany sukces. Wszystko po to, aby pomóc koledze z pracy w kosztownej rehabilitacji syna.

Akcja odbiła się szerokim echem w środowisku policyjnym, a także w lokalnych mediach. W związku z dużym zainteresowaniem w możliwość niesienia pomocy, postanowiono zorganizować drugą edycję spływu kajakowego.

Tym razem oprócz fordońskich policjantów do akcji dołączyli się funkcjonariusze z bydgoskiego Szwederowa. Skład się powiększył, teraz mamy „siedmioro wspaniałych”, a grupę tworzą zarówno policjantki jak i policjanci.

Spływ rozpocznie się 5 września o godzinie 08:00 z brzegu Wisły koło mostu Fordońskiego do portu w Gdańsku. Chcą dotrzeć do końca trasy w pięć dni tj. w piątek 9 września.

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się od „Sześciu wspaniałych” grupy policjantów-kolegów z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Fordon. Funkcjonariusze zorganizowali charytatywny spływ kajakowy Wisłą od mostu fordońskiego do ujścia rzeki. Było wiadomo, że wyprawa nie będzie łatwa, ale nic nie było ich w stanie powstrzymać. Dopłynęli do celu. Dotarli do końca trasy w pięć dni tj. od 20 do 24 czerwca.

Cel jest szczytny. Zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację 14-letniego Rafała. Chłopiec cierpi na Zespół Downa, niedoczynność tarczycy, obniżenie napięcia mięśniowego, wysoką krótkowzroczność, niedobór witaminy D3, choroba Leśniowskiego-Crohna. Jego tata – mł.asp. Wojciech Borakiewicz jest policjantem-detektywem Wydziału Kryminalnego w komisariacie. Od 20 lat jest zaangażowanym „dochodzeniowcem”. Prowadzi trudne sprawy, ale tę najtrudniejszą przyniosło życie. Koledzy widząc jego zaangażowanie postanowili zrobić coś nietypowego, co jednocześnie pozwoli zgromadzić fundusze na kosztowną rehabilitację i leczenie.

Każdy, kto wpłaci pieniądze na konto fundacji z Bydgoszczy „Dum Spiro Spero” – Bank PEKAO S.A. 31 1240 1183 1111 0010 3700 8179 z dopiskiem „Dla Rafała”, może pomóc.

Do drugiej edycji akcji charytatywnej włączyła się również fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko”. Fundacja przekazała kilka przedmiotów, m. in. wiosło Julii Michalskiej medalistki igrzysk olimpijskich w Londynie i medalistki mistrzostw świata w kajakarstwie, książkę Anny Dymnej oraz piłkę z autografami. Przedmioty te zostaną zlicytowane za pośrednictwem fundacji Dum Spiro Spero, a pieniądze przekazane zostaną na rzecz chorego Rafała. Dodatkowo kajaki będą zaopatrzone we flagi z logo fundacji. W piątek 9 września na „siedmiu wspaniałych” będą oczekiwać w Gdańsku przedstawiciele fundacji Dum Spiro Spero.

Podobne wpisy

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail