Bydgoszcz
17C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 17 • L 17
19C
Sob
25C
Nd
26C
Pon
26C
Wt
30C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPowyborcze zmiany w bydgoskim ratuszu? Krupa zostanie zastępcą Bruskiego?
Łukasz Krupa
02.11.2015 | 09:35

Powyborcze zmiany w bydgoskim ratuszu? Krupa zostanie zastępcą Bruskiego?

Na zdjęciu: Łukasz Krupa bez powodzenia walczył o sejmową reelekcję.

Fot. Eryk Dominiczak

Dwie zmiany w najbliższym otoczeniu Rafała Bruskiego mogą zajść w najbliższym czasie – wynika z informacji, do których dotarła „Gazeta Pomorska”. Zdaniem dziennika, swoje stanowiska mogą stracić: Łukasz Niedźwiecki odpowiedzialny w bydgoskim magistracie za fundusze europejskie oraz Mirosław Kozłowicz sprawujący nadzór nad transportem i komunikacją.

Pyta pan o artykuł w „Pomorskiej”? Nic nie wiem na ten temat. Nie dochodziły do mnie żadne informacje – zdecydowanie zaprzecza doniesieniom „Pomorskiej” Kozłowicz, którego zapytaliśmy o możliwe roszady w urzędzie miasta. Były szef Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej to człowiek lewicy. A pozycja Sojuszu Lewicy Demokratycznej, zwłaszcza po ostatnich wyborach parlamentarnych, osłabła. Do tego stopnia, że dwójka młodych radnych wybranych z list SLD Lewica Razem (a kojarzonych z Twoim Ruchem) – Magdalena Krysińska i Jakub Mendry – mogłaby odejść do klubu Platformy Obywatelskiej.

Miałby ich do tego zachęcać, zdaniem „Pomorskiej”, Łukasz Krupa, poseł minionej kadencji, który w październikowych wyborach parlamentarnych startował z list PO. Co ciekawe, dwójka aktywistów z TR wspierała swojego politycznego lidera w trakcie kampanii, a Mendry sam wspominał, że formuła zjednoczonej lewicy „wyczerpała się”. – I nadal uważam tak samo – twierdzi w rozmowie z nami. Jednocześnie dodaje jednak, że żadne decyzje personalne nie zapadły. – Rozmawiamy we własnym gronie. Każdy prezentuje swoją wizję przyszłości i staramy się szukać najlepszych rozwiązań. Szczególnie w obszarze młodych radnych. Nie chcemy bowiem zaburzyć funkcjonowania miasta – przekonuje.

Tyle że informator „Gazety Pomorskiej” zapowiada także jeśli nie trzęsienie ziemi, to przynajmniej poważne turbulencje w gronie najbliższych współpracowników Rafała Bruskiego. Oprócz Kozłowicza, z funkcją zastępcy miałby się pożegnać także Łukasz Niedźwiecki. Liczba Łukaszów w otoczeniu Bruskiego miałaby pozostać niezmienna, gdyż stanowisko to mógłby otrzymać Krupa. Na razie nie udało nam się z nim skontaktować. W SMS-ie zwrotnym przesłanym do naszej redakcji obiecał jednak, że oddzwoni.

Do tematu wrócimy.

Powiązane treści