Bydgoszcz
6C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 9km/h WNW
H 6 • L 6
10C
Czw
9C
Pt
13C
Sob
11C
Nd
17C
Pon
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPoznaj region z przewodnikiem. Zapisy trwają do 22 lutego
Byszewo k. Koronowa
18.02.2018 | 10:02

Poznaj region z przewodnikiem. Zapisy trwają do 22 lutego

Na zdjęciu: Poznawanie ciekawostek regionu z darmowym oprpwadzaniem przez przewodnika - takiej okazji nie można zaprzepaścić!

Fot. Stanisław Gazda

24 i 25 lutego nadarzy się kolejna okazja do bezpłatnego zwiedzania atrakcji turystycznych Kujaw i Pomorza w ramach akcji „Poznaj swój region z przewodnikiem”. Warto się pospieszyć z decyzją gdyż zapisy trwają do 22 lutego.

W przygotowanie akcji włączyło się prawie 40 instytucji i organizacji z kujawsko-pomorskiego. W naszym regionie organizatorami akcji „Poznaj swój region z przewodnikiem” są m.in.: Gmina Solec Kujawski, Inowrocławska Lokalna Organizacja Turystyczna, Klub Turystów Pieszych „Piętaszki” Oddziału Miejskiego PTTK w Bydgoszczy, Koło Przewodników PTTK w Świeciu, „Szlak Brdy” w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Muzeum Fotografii w Bydgoszczy, Muzeum Kanału Bydgoskiego im. Sebastiana Malinowskiego,. Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy, PTTK Inowrocław, Jura Park Solec oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy.

Na mieszkańców i turystów czeka kilkadziesiąt propozycji spędzenia wolnego czasu – zwiedzanie wystaw, zabytków i innych atrakcji turystycznych, a także prelekcje, rajdy oraz gry miejskie.

W programie między innymi zwiedzanie zabytkowego księgozbioru bernardynów bydgoskich; gra miejska „Zagadki centrum miasta” w Inowrocławiu; rajd „Bydgoszcz nocą”. Z oferty można skorzystać w 22 miejscowościach: Biskupinie, Brodnicy, Bydgoszczy, Chełmnie, Ciechocinku, Golubiu-Dobrzyniu, Grudziądzu, Inowrocławiu, Jabłonowie Pomorskim, Koronowie, Kruszwicy, Nieszawie, Pakości, Rypinie, Solcu Kujawskim, Strzelnie, Świeciu, Toruniu, Wenecji (gm. Żnin), Wielkich Lniskach (gm. Grudziądz), Włocławku oraz Żninie.

Akcja organizowana już po raz ósmy w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego, odbędzie się w sobotę i niedzielę 24 i 25 lutego. Szczegóły i zapisy do udziału w poszczególnych wydarzeniach na stronie internetowej rejestracja.kujawsko-pomorskie.pl. Rejestracja potrwa do 22 lutego (do godziny 15). Liczba miejsc jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń). Usługi przewodników i wejścia do muzeów w ramach akcji będą bezpłatne lub za symboliczną złotówkę.

Podobne wpisy

Powiązane treści