Bydgoszcz
-5C
Słonecznie
57% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H -5 • L -5
-12C
Pon
-7C
Wt
-2C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjePrace na Wojska Polskiego coraz bliżej końca. Co teraz dzieje się na wiadukcie?
wiadukt Wojska Polskiego - Marcin Bratoszewski (5)
06.12.2016 | 10:09

Prace na Wojska Polskiego coraz bliżej końca. Co teraz dzieje się na wiadukcie?

Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Na zdjęciu: Nasunięto już konstrukcję spinającą ul. Wojska Polskiego.

Fot. Marcin Bratoszewski

Coraz bliżej końca są prace na ul. Wojska Polskiego. Jeszcze w tym roku bydgoszczanie mają pojechać nowym wiaduktem.

Przez ostatni tydzień nasuwano konstrukcję, która spięła ulicę Wojska Polskiego. W poniedziałek rozpoczęto prace związane z montażem urządzeń służących do opuszczenia ważącego ponad tysiąc ton wiaduktu z konstrukcji wsporczej na podpory z użyciem siłowników.  Gdy ten etap zostanie ukończony, wykonawca zacznie prowadzić prace drogowe na wiadukcie.

W sobotę zostanie zamknięty zjazd w stronę ronda Toruńskiego. W związku z tym autobusy linii 69 i 89 zmienią trasę –> CZYTAJ WIĘCEJ.

Roboty na ul. Wojska Polskiego rozpoczęły się w połowie lipca i mają zakończyć się jeszcze w tym roku. W ich efekcie wzmocniona zostanie konstrukcja wiaduktu, dobudowane zostaną drogi dla rowerów i chodnik, a kierowcy będą mieli do dyspozycji trzy pasy. Koszt inwestycji to około 13 milionów złotych, z czego połowę bydgoski ratusz pozyskał ze środków budżetu państwa. Za remont odpowiada wyłoniona w miejskim przetargu firma Gotowski.

Powiązane treści