Bydgoszcz
22C
Słonecznie
37% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 22 • L 22
21C
Sr
27C
Czw
19C
Pt
16C
Sob
19C
Nd
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnalePracowita noc strażaków. Płonęły nie tylko samochody
strażacy nocą
30.03.2017 | 12:49

Pracowita noc strażaków. Płonęły nie tylko samochody

Na zdjęciu: Strażacy nie wykluczają, że ogień nie pojawił się samoczynnie.

Fot. SG / archiwum

W trakcie nocy z środy na czwartek strażacy interweniowali w dwóch pożarach aut samochodowych. Gasili także las. Niewykluczone, że w każdym z tych miejsc doszło do podpaleń. 

Do pierwszego pożaru doszło na terenie Bydgoszczy. O godzinie 1:52 strażacy zostali poinformowani o płonącym samochodzie zaparkowanym przy ulicy Łochowskiej. Samochód marki Alfa Romeo 156 spłonął doszczętnie. Było to auto stojące jako reklama jednej z firm zajmujących się utylizacją pojazdów.

Wyjeżdżając na tę akcję, strażacy nie spodziewali się, że będą również gasić ogień w lesie. – W czasie gaszenia pożaru jednostka będąca na miejscu dostała informacje od przechodnia, że widział on jakiegoś mężczyznę, który około 500 metrów dalej na skraju lasu próbował podpalić las – informuje przedstawiciel Miejskiego Stanowiska Kierowania PSP w Bydgoszczy. Strażacy udali się w kierunku wskazanym przez przechodnia. Okazało się, że ogień objął kilka metrów poszycia w lesie. Pożar został ugaszony. Podpalacz uciekł.

Nieco później,o godzinie 2:33, strażacy dowiedzieli się o drugim pożarze auta. Tym razem udali się do Łochowa. Auto, marki Audi A4, zaparkowane w pobliżu ulicy Jałowcowej zostało całkowicie objęte ogniem. Pożar oczywiście został ugaszony,

Strażacy nie wykluczają, że w każdym z tych przypadków doszło do celowego podpalenia pojazdu. Tym bardziej że około dwóch tygodni temu w tej samej okolicy Bydgoszczy również doszło do kilku nocnych pożarów aut osobowych. Policjanci prowadzą postępowanie w związku z tymi prawdopodobnymi podpaleniami.

Powiązane treści