Bydgoszcz
7C
Słonecznie
78% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 7 • L 7
5C
Sr
5C
Czw
-0C
Pt
4C
Sob
3C
Nd
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePracowite popołudnie bydgoskich strażaków. Gasili pożar i usuwali skutki wypadku
straż pożarna_ na sygnale - Maciej Rejment
16.07.2018 | 19:40

Pracowite popołudnie bydgoskich strażaków. Gasili pożar i usuwali skutki wypadku

Na zdjęciu: To było pracowite popołudnie dla bydgoskich strażaków.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

To nie było spokojne poniedziałkowe popołudnie dla bydgoskich strażaków.

Tuż po godzinie 17:00, bydgoscy strażacy gasili pożar sterty śmieci przy pustostanie przy ul. Mazowieckiej. Jak informuje serwis Bydgoszcz 998, z ogniem walczył jeden zastęp strażaków.

Znacznie poważniejsze były dwie kolejne interwencje strażaków. Siedem zastępów straży pożarnej: dwa z Bydgoszczy oraz po jednym z Koronowa, Gościeradza, Wtelna, Huty i Wierzchucina Królewskiego zmagało się z pożarem lasu niedaleko Krąpiewa. Paliły się wiatrołomy, które zostały złamane podczas ubiegłorocznej nawałnicy. Na szczęście, ogień nie zdołał się rozprzestrzenić na pobliski las. Jeden z zastępów bydgoskiej OSP gasił z kolei pożar obory w Zbrachlinie (powiat aleksandrowski).

Po godzinie 18:30 doszło do groźnego wypadku drogowego na odcinku Drogi Wojewódzkiej 244 w miejscowości Bożenkowo, gdzie renault scenic zderzył się pojazdem ciężarowym. Kierowca auta osobowego został ciężko ranny i przewieziony do szpitala, jednak by wydobyć go z pojazdu, strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych. DW244 w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana.


Powiązane treści