Bydgoszcz
24C
Niebo częściowo zachmurzone
53% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 24 • L 24
21C
Sr
23C
Czw
28C
Pt
23C
Sob
29C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePracownicy UTP zeznawali w procesie po tragicznych otrzęsinach z 2015 roku
utp_lacznik-1200x800
11.05.2018 | 09:35

Pracownicy UTP zeznawali w procesie po tragicznych otrzęsinach z 2015 roku

Trwa proces po tragicznych otrzęsinach z 2015 roku.

Na zdjęciu: Do tragicznych wydarzeń na UTP doszło w październiku 2015 roku.

Fot. archiwum

W bydgoskim sądzie odbyła się kolejna rozprawa w procesie po tragicznych otrzęsinach na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w 2015 roku, po których zmarły trzy osoby.

Jak się dowiedzieliśmy od jednego z obrońców oskarżonych, dzisiejsze zeznania świadków nie miały znamiona „przełomu w sprawie”. Zeznawało czworo pracowników uczelni. Jednym z kluczowych świadków miała być pracownica wydziału dydaktycznego. To ona miała przedłożyć rektorowi pismo odnośnie organizacji imprezy „Start Party” na terenie UTP. Kobietę pytano o rozbieżność czasową w przekazaniu tego pisma. Na jej biurko wpłynęło ono 12 października, zaś rektor otrzymał je trzy dni później. Nie umiała tego wytłumaczyć, bo jak przyznała w tamtym czasie (od 9 do 14 października) przebywała w delegacji.

Zeznawał także przedstawiciel ds. bezpieczeństwa UTP oraz przedstawiciel z obsługi prawnej, którego pytano z kolei o to, jakie wyjaśnienia składał powołanej po tragedii komisji rektorskiej. Nie był jednak w stanie przypomnieć sobie zarówno pytań, jak i odpowiedzi, które wówczas składał.

Na piątkowej rozprawie zeznawać ma kolejna piątka ratowników medycznych, którzy udzielali pomocy poszkodowanym uczestnikom imprezy.

Powiązane treści