Bydgoszcz
6C
Opady
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 6 • L 6
-3C
Pt
-3C
Sob
3C
Nd
7C
Pon
8C
Wt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPrawo jazdy miała dwa tygodnie. Policjanci przyłapali ją na jeździe po pijanemu
kontrola alkomatem kujawsko-pomorskie
09.04.2018 | 21:19

Prawo jazdy miała dwa tygodnie. Policjanci przyłapali ją na jeździe po pijanemu

Nietypowy finał kontroli drogowej w regionie.

Na zdjęciu: Kobieta "wpadła" podczas kontroli spowodowanej przekroczeniem prędkości.

Fot. KWP Bydgoszcz / archiwum

Niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie miała 31-latka, którą kilka dni temu zatrzymali do kontroli żnińscy policjanci. I byłaby to historia jakich – niestety – całkiem sporo, gdyby nie fakt, że kobieta miała prawo jazdy od dwóch tygodni, a próbowała je uzyskać… 32 razy!

Kontrolę mundurowi przeprowadzili w ubiegłą środę około 19:30 w miejscowości Ojrzanowo w powiecie żnińskim. Jej powodem było przekroczenie przez kierującą fordem dozwolonej prędkości – w miejscu, gdzie dozwolona była jazda z maksymalną prędkością 50 kilometrów na godzinę, 31-latka jechała o 23 km/h więcej. – Kontrola zakończyłaby się szybko, gdyby nie to, że policjanci podczas rozmowy wyczuli od kierującej woń alkoholu – mówi podinsp. Krzysztof Jaźwiński z Komendy Powiatowej Policji w Żninie.

Patrol drogówki postanowił więc zbadać 31-letnią kobietę alkomatem. Efekt – blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i natychmiastowa utrata prawa jazdy. Zaskakujący był jednak fakt, że – jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy, kierująca miała prawo jazdy zaledwie kilkanaście dni. – Kobieta w rozmowie z policjantami przyznała również, że aby uzyskać uprawnienia do kierowania autem musiała stosowne egzaminy zdawać 32 razy – dodaje Jaźwiński.

Po wykonaniu wszystkich czynności policjanci zwolnili kobietę do domu, a samochód przekazali rodzinie 31-latki. Nie oznacza to jednak końca sprawy – usłyszy ona nie tylko zarzut popełnienia wykroczenia – przekroczenia prędkości, ale także jazdy po pijanemu. Za to grozi zarówno zakaz prowadzenia pojazdów, jak również grzywna i nawet dwa lata pozbawienia wolności. Sprawa swój finał znajdzie niebawem w sądzie.


Podobne wpisy

Powiązane treści