Bydgoszcz
1C
Słonecznie
74% wilgotność
Wiatr: 8km/h E
H 1 • L 1
-2C
Sr
-4C
Czw
-5C
Pt
5C
Sob
4C
Nd
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPrezydent Bruski do studentów: „Miasto należy do Was!”
Juwenalia Bydgoszcz
14.05.2018 | 12:09

Prezydent Bruski do studentów: „Miasto należy do Was!”

Na zdjęciu: Mają klucz - mają władzę...

Fot. Stanisław Gazda

Paweł Cybulski z Collegium Medicum, Piotr Charczenko z Wyższej Szkoły Bankowej, Filip Czarnecki z Akademii Muzycznej, Kamil Kazimierczak z Wyższej Szkoły Gospodarki, Andrzej Majewski – rzecznik juwenaliów, Patryk Kleczka z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego oraz Marcin Pezda z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego – w imieniu wszystkich bydgoskich studentów odebrali z rąk prezydenta Rafała Bruskiego symboliczny klucz do bram miasta.

Włodarz miasta zaapelował do studentów, żeby pozostawili miasto w takim stanie w jakim jest obecnie, ale też zwrócił się do mieszkańców Bydgoszczy, żeby byli wyrozumiali dla bydgoskich żaków, a jeżeli będzie taka potrzeba chętnie ich wspierali.

Każdy, to będzie, a zwłaszcza kto jest lub był studentem doskonale wie, że jest czas nauki, ale jest też czas zabawy i taki właśnie się rozpoczyna. Oto klucz, miasto należy do Was! – powiedział Rafał Bruski wręczając klucz reprezentacji studentów.

Przedstawiciele poszczególnych uczelni pokrótce opowiedzieli o wspólnych koncertach, ale też o lokalnych, uczelnianych imprezach. W UTP od samego rana rolnicy szukają swoich drugich połówek, jutro i pojutrze będą rywalizować w turniejach sportowych, nie obejdzie się bez bitwy balonowej. Collegium Medicum zaprosiło do obserwowania w czwartek od godziny 10.00 do 18.00 na instagramie szalonej studenckiej gry miejskiej. UKW w swoim kampusie od godziny 16.00 zorganizuje wielkie grillowanie, któremu towarzyszyć będzie przegląd kapel studenckich, ale wcześniej, w godzinach porannych na ulicy Łużyckiej będzie miała miejsce integracja akademików. WSG w swoim kampusie będzie mieć maraton koncertowy. Akademia Muzyczna już teraz zaprosiła na… przyszłoroczne juwenalia artystyczne z prezentacją uczelnianych talentów.

Powiązane treści