Bydgoszcz
-2C
92% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H -2 • L -2
3C
Nd
-0C
Pon
0C
Wt
-1C
Sr
-3C
Czw
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPrezydent nagrodził przedszkolaków za kartki świąteczne z elementem bydgoskim [ZDJĘCIA]
Kartki świąteczne przedszkolaków_SG (9)
23.03.2018 | 12:56

Prezydent nagrodził przedszkolaków za kartki świąteczne z elementem bydgoskim [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Autorzy nagrodzonych prac otrzymali wartościowe upominki.

Fot. Stanisław Gazda

W sali konferencyjnej bydgoskiego ratusza dawno nie było tak radośnie i kolorowo. A i uśmiech prezydenta miasta nie był tylko „medialny” – był po prostu szczery. Wszystko to za sprawą uroczystego podsumowania konkursu plastycznego dla przedszkolaków na wykonanie kartki wielkanocnej z motywem bydgoskim.

 Organizatorem był Urząd Miasta Bydgoszczy, Referat Obsługi Prezydenta. Konkurs skierowany do dzieci uczęszczających do  przedszkoli w Bydgoszczy polegał na wykonaniu kartki wielkanocnej w formacie A4 z motywem bydgoskim, przy użyciu płaskich technik plastycznych takich jak rysowanie, malowanie, wyklejanie i wyszywanie.

Wpłynęła rekordowa, jak do tej pory, liczba prawie 250 prac z ponad 30 bydgoskich przedszkoli. Komisja konkursowa przyznała 3 nagrody główne oraz wyróżniła 12 prac.

 Autorami 3 nagrodzonych (dyplomami, voucherami na kwotę 400 zł do sklepu dziecięcego SMYK) prac, które zostały przekazane do druku i wysłane przez Prezydenta Miasta i Przewodniczącego Rady Miasta do ważnych osobistości związanych z naszym miastem oraz krajowych i zagranicznych partnerów zostali: Magdalena Kunowska ( Szkoła Podstawowa nr 34), Karolina Wojtowicz (Przedszkole nr 20) oraz Jakub Kaczmarek (Przedszkole nr 80 „Królestwo Maciusia.”)

Wszystkie dzieci obecne na spotkaniu z prezydentem Rafałem Bruskim obdarowane zostały upominkami bydgoskimi (plecaki, misie, kolorowanki, kredki, bańki). Dla opiekunów także zostały przygotowane bydgoskie upominki od prezydenta.

Po rozdaniu nagród był czas na zadawanie pytań prezydentowi Bydgoszczy. Dzieci ciekawiło, czy prezydent miasta chodził do przedszkola.

Nawet do trzech, na ul. Fordońskiej, Żmudzkiej i Pestalozziego. Nie to, żebym był niegrzeczny i mnie wyrzucano, ale z powodu przeprowadzki i tzw. rejonizacji.

Pytano o zainteresowania sportowe, na co prezydent odpowiedział:

– Jak byłem młodszy, grałem w piłkę ręczną. Niemal każdym rodzajem sportu jeżeli się chętnie nie zajmowałem, to przynajmniej interesowałem. Kiedyś nie było tyle atrakcji ile wy macie dzisiaj, więc po kilka godzin dziennie spędzałem na boisku. Moim ulubionym zawodnikiem jest Lionel Messi.

 Jedna z dziewczynek zapytała wprost:

– Czy pan lubi być prezydentem?

 – Lubię! – odpowiedział bez wahania Rafał Bruski, dodając, że nie jest to łatwe zadanie, ale na pewno daje wiele satysfakcji, o ile udaje się coś dobrego zrobić dla miasta i jego mieszkańców. –Bardzo lubię, bo to jest ciekawa praca. – skonkludował gospodarz miasta.

Czerwona lampka zaświecona na obudowie mikrofonu oznaczała, że za chwilę padnie kolejne pytanie. I padło: „Czy pan prezydent ma w domu jakieś zwierzątko?”

– Mam psa, którego przyniósł syn i kota, który sam się wprosił. Zwierzaki bardzo się polubiły, wspólnie się bawią, a nawet troszczą o siebie.

 Wykorzystując ciszę Rafał Bruski przejął inicjatywę i zapytał przedszkolaków, czy w przedszkolu jeszcze się śpi, czy nie, bo, jak się przyznał, on bardzo nie lubił leżakowania.

Powiązane treści