Bydgoszcz
-1C
Niebo głównie zachmurzone
54% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H -1 • L -1
1C
Czw
1C
Pt
7C
Sob
6C
Nd
7C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePróbowali wysadzić bankomaty. Teraz wpadli w ręce policji
bankomat
09.11.2017 | 10:46

Próbowali wysadzić bankomaty. Teraz wpadli w ręce policji

Grupa próbowała wysadzić bankomaty m.in. na terenie naszego regionu.

Na zdjęciu: W sprawie wysadzenia bankomatów zatrzymano trzy osoby.

Fot. Archiwum

Próbowali wysadzić bankomaty w regionie, teraz wpadli w ręce policji. Funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby w tej sprawie. 

W ręce policji wpadli dwaj mężczyźni: 25 i 32-latek oraz 28-letnia kobieta. Cała trójka została zatrzymana, a teraz śledczy zamierzają skierować wniosek do sądu o aresztowanie całej trójki. Zatrzymań dokonano na terenie Janowca Wielkopolskiego i woj. wielkopolskiego.

Sprawę prowadzili od lipca funkcjonariusze policji z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz komendy w Sępólnie Krajeńskim. Sprawcy działali pod osłoną nocy. 32-latek usłyszał zarzuty usiłowania włamań do pięciu bankomatów, a do tych akcji doszło 12 lipca w Szubinie, 14 sierpnia w Kamieniu Krajeńskim, 6 września w Gniewkowie, 6 października w Poznaniu i 17 października w Kruszwicy. 25-latek działał z nim w Szubinie i Kamieniu Krajeńskim.

28-latce przedstawiono z kolei zarzuty udziału pomocnictwa w dokonywaniu przestępstw. Ustalono, że kobieta była kierowcą, ale też kupowała sprzęt potrzebny do detonacji bankomatów. Podczas przeszukania, policjanci zabezpieczyli sprzęt służący do włamań, butle z różnymi gazami, atrapy broni, kominiarki, palniki i wiertarki.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail