Bydgoszcz
18C
Słonecznie
68% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H 18 • L 18
25C
Pon
20C
Wt
23C
Sr
30C
Czw
31C
Pt
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleProces nożownika przedłużony. Nie stawili się świadkowie
sąd okręgowy bydgoszcz
25.04.2018 | 17:31

Proces nożownika przedłużony. Nie stawili się świadkowie

Przed bydgoskim sądem trwa proces w sprawie brutalnego zabójstwa na Bocianowie.

Na zdjęciu: Sąd musiał odroczyć rozprawę Romana Sz. do końca maja. Mężczyzna w ubiegłym roku zadał ponad 40 ciosów nożem swojej koleżance z pracy.

Fot. Szymon Fiałkowski

To miała być przedostatnia rozprawa w procesie Romana Sz. – mężczyzny, który w kwietniu ubiegłego roku brutalnie zamordował swoją koleżankę z pracy.

Tak się jednak nie stało. Wszystko przez niesubordynację dwóch świadków, którzy mieli dzisiaj stawić się przed bydgoskim sądem, by w sprawie mężczyzny złożyć zeznania.

Chodzi o Kamilę J. i Michała H. Ta pierwsza nie usprawiedliwiła swojej nieobecności w sądzie i sędzia Barbara Malatyńska nałożyła na nią grzywnę w wysokości tysiąca złotych, z kolei drugi ze świadków w ogóle nie odebrał wezwania z sądu. Obrońca Romana Sz. podtrzymał dzisiaj wniosek o przesłuchanie mężczyzny, bo może on być kluczowym świadkiem w sprawie.

Sąd musiał rozprawę odroczyć do 28 maja. Wtedy mają odbyć się zeznania obu świadków, a także dojdzie do mów stron: prokuratora i obrońcy. Romanowi Sz. grozi dożywocie. Ojciec zamordowanej kobiety zapowiedział podczas poprzedniej rozprawy, że jeśli mężczyźnie zostanie wymierzony wyrok 15 lub 25 lat pozbawienia wolności, to on na pewno będzie składał apelację.

Przypomnijmy: mężczyzna zadał kobiecie 42 ciosy nożem. 38-latka zmarła. Roman Sz. od początku przyznał się do winy, jednak nie potrafi racjonalnie wyjaśnić przyczyn i powodów takiego działania.

Powiązane treści