Bydgoszcz
11C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 11 • L 11
17C
Czw
14C
Pt
10C
Sob
14C
Nd
19C
Pon
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIProfilaktyka bezpieczeństwa: Rusza akcja „Akademia bezpieczeństwa, bezpieczna droga do szkoły.”
DSCF0043_1200x800_1200x800
19.09.2016 | 15:33

Profilaktyka bezpieczeństwa: Rusza akcja „Akademia bezpieczeństwa, bezpieczna droga do szkoły.”

Profilaktyki bezpieczeństwa nigdy za wiele...

Na zdjęciu: Współorganizatorem akcji jest bydgoska Straż Miejska.

Fot. Stanisław Gazda

Uczniowie szkół podstawowych, a także przedszkolaki będą w bydgoskim Myślęcinku uczestniczyć w zajęciach  „Akademii bezpieczeństwa, bezpieczna droga do szkoły.” Ta organizowana już po raz ósmy akcja profilaktyczna skierowana jest do uczniów klas I – III szkół podstawowych z Bydgoszczy i Powiatu Bydgoskiego.

Podstawowym celem tych działań jest edukacja dzieci w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach, właściwego zachowania w kontakcie z obcym psem, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpiecznego kontaktu z osobą obcą oraz bezpieczeństwa na kolei.

Akcja pn. „Akademia bezpieczeństwa” rozpocznie się już jutro 20 września i potrwa do piątku (23.09.2016). Organizatorem tego przedsięwzięcia są bydgoscy policjanci oraz strażnicy miejscy. Do akcji dołączyli również: Związek Harcerstwa Polskiego Chorągwi Kujawsko – Pomorskiej, Maltańska Służba Medyczna, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Straż Ochrony Kolei, Żandarmeria Wojskowa, Inspekcja Transportu Drogowego w Bydgoszczy, Straż Pożarna w Bydgoszczy oraz Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”.

Przez cztery dni w plenerze  i w namiotach „Miasteczku Ruchu Drogowego” będą realizowane zajęcia edukacyjne, w których codziennie będzie uczestniczyć około 350 dzieci. Uczniowie szkół podstawowych z klas I–III, a także przedszkolaki biorąc udział w zajęciach, poprzez wspólną zabawę, zapoznają się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Nauczą się właściwego zachowania w kontaktach ze zwierzętami. Poznają zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jak należy postępować, gdy są zaczepiane przez nieznajomych lub zawierają znajomości w internecie. Na zakończenie, przy ognisku mali goście będą mogli upiec kiełbaski.

Powiązane treści