Bydgoszcz
27C
Słonecznie
32% wilgotność
Wiatr: 8km/h NW
H 27 • L 27
23C
Wt
19C
Sr
16C
Czw
17C
Pt
14C
Sob
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjeProjprzem S.A. w Koronowie będzie się rozbudowywać
Projprzem_1200x800
23.02.2016 | 14:21

Projprzem S.A. w Koronowie będzie się rozbudowywać

Na zdjęciu: Logo Projprzem S.A.

Fot. Projprzem S.A.

Starosta Bydgoski zawiadamia, że 17.02.2016r. została wydana decyzja zatwierdzająca projekt budowlany i udzielająca pozwolenia na budowę obejmująca rozbudowę budynku zakładu Projprzem S.A. w Koronowie.

Istniejąca hala produkcyjna powiększy się o dwie hale : halę produkcyjno-magazynową A i halę produkcyjno -magazynową z zapleczem administracyjnym B na terenie obejmującym działki nr ewid. 1127/4, 1127/6 i 1126/4 w miejscowości Koronowo. Tyle suchy komunikat. O więcej szczegółów poprosiliśmy Dariusza Gugałę – dyrektora ds. budownictwa PROJPRZEM S.A. z siedzibą w Bydgoszczy.

To fakt, chcemy się powiększyć. Sam projekt gotowy był już w końcówce ubiegłego roku. Decyzja Starosty Bydgoskiego oznacza, że możemy przystąpić do prac budowlanych, które według wstępnych założeń powinny rozpocząć się pod koniec marca. To nie będzie jakaś potężna budowa, a jedynie powiększenie powierzchni firmy o 1500 m. kw., bo tyle będą mieć nowe hale produkcyjno-magazynowe. Rozbudowa była konieczna, albowiem zamierzamy zwiększyć moce produkcyjne, poszerzyć park maszynowy. Jest to też po części dobra wiadomość dla mieszkańców Koronowa, bo skoro chcemy się rozwijać, to znaczy, że mamy zamówienia i miejsca pracy nie tyle, że zostaną utrzymane, a zapewne jeszcze zwiększane.

Działalność firmy PROJPRZEM S.A. z siedzibą w Bydgoszczy realizowana jest na trzech obszarach. Pierwszy z nich to produkcja konstrukcji stalowych, głównie dla energetyki, branży chemicznej oraz ochrony środowiska. Drugi segment działalności obejmuje budownictwo komercyjne. Jako Generalny Realizator Inwestycji firma buduje hale przemysłowe, magazynowe oraz obiekty handlowo-usługowe. Ostatnia dziedzina, w jakiej specjalizuje się PROJPRZEM S.A., to systemy przeładunkowe. Dostarcza pomosty, doki, rampy i inne urządzenia za pośrednictwem dwóch spółek zależnych – PROMStahl Polska Sp. z o.o. oraz PROMStahl GmbH.

Podobne wpisy

Powiązane treści