Bydgoszcz
-5C
Słonecznie
57% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H -5 • L -5
-12C
Pon
-7C
Wt
-2C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleProkurator dostał akta sprawy wypadku w Stryszku
Stryszek OSP Brzoza_1200x800
05.04.2016 | 12:18

Prokurator dostał akta sprawy wypadku w Stryszku

Co przyczyniło się do tragicznego wypadku?

Na zdjęciu: Miejsce tragedii.

Fot. OSP Brzoza

Piątkowy tragiczny wypadek na trasie łączącej Bydgoszcz ze Stryszkiem, w którym zginęła 23-letnia kobieta, a pięć innych osób trafiło do szpitala nadal budzi sporo emocji.

29-letni kierowca audi,  który prawdopodobnie doprowadził do tej tragedii został zatrzymany przez policję. Sprawę bada Prokuratura Bydgoszcz- Południe. Dziś prowadzący sprawę prokurator otrzymał materiały ze śledztwa oraz zapis przesłuchań kierowcy i dopiero po zapoznaniu się z nimi, będzie mógł stwierdzić na przykład, czy znalezione przez policjantów przy samochodzie  prowadzonym przez 29-latka pięć woreczków strunowych z białym proszkiem, były narkotykami i czy miały one wpływ na przebieg tragicznego zdarzenia.

Przypomnijmy: do wypadku doszło w piątek (1 kwietnia) około godz. 22.00 na drodze krajowej nr 5 pomiędzy Bydgoszczą a Stryszkiem. Ze wstępnych ustaleń policji wynikało, że kierowca audi S8 najpierw uderzył w tył jadącego przed nim prawym pasem nissana micra, a następnie w bok opla insignia poruszającego się także w tym samym kierunku po lewym pasie. W wyniku zderzenia audi i nissan zjechały do przydrożnego rowu i dachowały. 23-letnia pasażerka audi zginęła na miejscu. Trzy osoby z audi i dwie trafiły do szpitala.

Powiązane treści