Bydgoszcz
-5C
Niebo częściowo zachmurzone
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H -5 • L -5
2C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
3C
Sob
1C
Nd
ZDMiKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego na odcinku Przylesie-Łoskoń Tramwaje z centrum jadą tylko do pętli Przylesie.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaProrektor Collegium Medicum prezesem w międzynarodowej organizacji
Collegium Medicum UMK
08.04.2016 | 12:19

Prorektor Collegium Medicum prezesem w międzynarodowej organizacji

To nie tylko osobisty sukces prof. Jana Styczyńskiego, ale również wyróżnienie dla rozwoju transplantologii w Polsce.

Na zdjęciu: Budynek Collegium Medicum przy ul. Jagiellońskiej.

Fot. Leszek Grabowski

Coraz częściej mówi się, że transplantologia w Polsce jest na światowym poziomie. Za takim wynikiem stoją osoby związane z tą dziedziną medycyny. Jedną z nich jest prof. Jan Styczyński, który dołączył do władz European Society of Blood and Marrow Transplantation (EBMT).

EBMT to największa organizacja na świecie zajmująca się działalnością naukową, edukacyjną i organizacyjną w zakresie przeszczepiania komórek krwiotwórczych szpiku, krwi obwodowej i krwi pępowinowej. Zrzesza ona 568 ośrodków transplantacyjnych z 44 państw. W jej skład wchodzi ponad 4700 członków, którzy aktywnie działają na rzecz transplantologii. Obecnym prezydentem EBMT jest Mohamed Mohty z Paryża.

Prof. dr hab. n. med. Jan Styczyński został wybrany do pełnienia funkcji prezesa Infectious Diseases Working Party (IDWP) w EBMT na kadencję 2016-2020. W latach 2010-2016 był on sekretarzem IDWP. Tajne wybory odbyły się 5 kwietnia 2016 roku podczas 42 Zjazdu EMBT w Hiszpani. Profesor jest pierwszą osobą w ponad 30-letniej historii przeszczepiania szpiku i krwi w Polsce, która została wybrana do władz Towarzystwa Międzynarodowego.

Świeżo wybrany prezes to prorektor ds. Collegium Medicum. Jest on również przewodniczącym Grupy Powikłań Infekcyjnych Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail